Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 12. 01. 2020

Farni list št. 1(12.1.2020)

VERSKA STATISTIKA ZA LETO 2019

V SELCIH  je bilo pri krstu lansko leto samo 13 otrok, 2 deklici in 11 fantov, 8 jih je bilo iz urejenih zakonov, 5 iz izvenzakonskih skupnosti. Vsi otroci so bili pri krstu v prvem letu starosti. Prav je, da še posebej zavzeto molimo za mlade, da bi imeli pogum sklepati zakrament svetega zakona in bi tako gradili svojo družinsko srečo na trdnem temelju – Kristusu in da bi bili odprti za življenje.

Pri prvem svetem obhajilu je bilo 25 otrok. Pri sveti birmi je bilo 19 otrok. Porok je bilo 7, vseh oklicev je bilo 11. Najmlajši ženin je bil star 26 let, nevesta 24 let. Najstarejši ženin je bil star 41 let, nevesta 38 let. Povprečna starost ženina je bila 30 let in neveste 28 let.

Pogrebov je bilo kar 24. Od teh je bilo 15 pripravljenih na smrt z vsaj enim izmed zakramentov (spoved, maziljenje, obhajilo), kar 9 pokojnih na smrt ni bilo pripravljenih in so umrli neprevideni. Umrlo je 14 žensk in 10 moških. Najstarejša ženska je bila stara 96 let, najmlajša pa 80 let, povprečna starost umrlih žensk je bila 88 let in pol. Najstarejši umrli moški je bil star 90 let, najmlajši pa 50 let, povprečna starost umrlih moških je bila 75 let in pol. Bilo je 9 krst in 15 žar.

Gospodarstvo: V lanskem letu smo odplačali še nekaj dolgov za vsa dela, ki so bila opravljena pred 10. leti. V lanskem letu smo zbirali sredstva za obnovo strehe na cerkvi in zvoniku na Bukovici. Ker na razpisu na Ministrstvu za kulturo nismo bili sprejeti, se dela še niso mogla začeti. Tako bomo še naprej zbirali sredstva, saj je predračun nekaj več kot 100.000 €. Nabirke prve nedelje v mesecu bodo namenjene za obnovo zvonika. Bomo pa finančna sredstva iskali še drugje in se prijavili na državni razpis.

STATISTIKA BUKOVŠČICA. Krščena sta bila dva otroka oziroma dve Luciji, obe v prvem letu starosti. Ena je bila iz  cerkvenega zakona, pri drugi pa sta starša civilno poročena.

Pri prvem obhajilu sta bila v preteklem letu dva otroka, pri sveti birmi pa je bilo pet otrok. Poroke  ni bilo nobene, bila pa sta dva oklica.

Lansko leto sta bila dva pogreba (Gabrijel 76, Franc 69). Oba pokojna sta bila na smrt pripravljena z vsemi zakramenti (spoved, obhajilo, maziljenje). Bili sta ena krsta in ena žara.

Gospodarstvo: Vse delo, ki je bilo opravljeno na zvoniku in župnišču, je poplačano. Imamo izraženo zanimanje za oddajo župnišča. Preden sprejmemo kakšne nove stanovalce, je potrebno zamenjati okna in odtoke v kopalnici in kuhinji. Naročena so nova okna in balkonska vrata za stanovanjski del in podstrešje župnišča. Predračun za okna in balkonska vrata znaša 6.000 €. Do sedaj je zbranih 1.800 €. Hvaležen bom za vsak dar, ki ga boste namenili za obnovo ob nabirkah prve nedelje v mesecu.

Voščilo župnika Damjana in duhovnega pomočnika p. Benota: Zahvaljujem se vsem, ki kakorkoli pomagate in darujete svoj čas v dobro župnijske skupnosti. Bog vam bogato poplačaj vse vaše molitve, denarne in druge darove, ki jih namenite meni osebno ali p. Benotu, za vsa kosila ob sobotah in nedeljah in še kdaj vmes, za koline, bero in vsa praznična voščila, dobre želje in namene, s katerimi naju podpirate v duhovniškem služenju. P. Beno pa se še posebej zahvaljuje za vso molitveno podporo v času bolezni!!! Priporoča pa se še naprej v molitev!

Vsem faranom (obeh župnij) želiva obilo zdravja, miru in veselja v srcu in družinah, uspeha pri delu, odprtost za vse dobro, nad vsem pa naj bedi Božji blagoslov.

Celoten farni list si lahko pogledate na spodnji povezavi!!!