Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 29. 12. 2019

Nedelja

2. nedelja bo Božiču – sveti večer

8h –   Tomaž Benedik, obl. in Štefan

V torek je drugi sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi. Sveta maša bo v torek ob 17-ih ob koncu bomo zapeli zahvalno pesem.

V sredo, na novega leta dan vabljeni k sveti maši ob 17. uri. Pri sveti maši bo darovanje za ogrevanje cerkve.

V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

V nedeljo je tretji sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi.

Od Božiča do novega leta bodo koledovali pevci. Vaši darovi bodo namenjeni za misijone. Lepo jih sprejmite. Kdaj in kje  bodo hodili je zapisano na obvestilu na oglasni deski.

Zadaj, pri verskem tisku, lahko dobite  kadilo, oglje, pratiko, Marijanski koledar, blagoslovljeno sol, Misijonska obzorja, Prijatelja.

Naročniki lahko v zakristiji dobite Mohorjeve knjige in pa naročite verski tisk za prihodnje leto.

In pa še eno obvestilo. Če še niste si zadaj na oglasni deski lahko več preberete o tem, da od novega leta naprej skrbi za naše pokopališče in na njem pokopava le pogrebno podjetje Akris.

Kot veste je duhovni pomočnik p. Beno v bolnišnici in je njegovo zdravstveno stanje zelo resno. V Selcih bo za njegovo zdravje in uspešno operacijo, ki ga prva čaka jutri, nocoj celonočno češčenje pred Najsvetejšim. Molitev se bo pričela ob 20. uri, končala pa jutri zjutraj ob 7. uri s sveto mašo. Po sveti maši pa se lahko pridružite peš romanju na Brezje, kjer bo ob 13. uri sveta maša pri Marijinem oltarju. Lepo vabljeni k moliti ali romanju ali sveti maši na Brezjah.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.