Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 2. 12. 2019

Farni list št. 15

ADVENT – PRIHOD; ODRINI NA GLOBOKO

V starih časih je ta beseda označevala slovesen prihod kneza ali kralja. To je bil velik praznik. Nanj so se ljudje tudi dobro pripravili, tako materialno kot tudi drugače (duhovno).

Kristjani se tako vsako leto pripravljamo na Jezusovo rojstvo. Naše domove pa v tem času krasijo adventni venci s štirimi svečami. To je zunanje znamenje naše priprave. Kdor se bo omejil samo na to, bo storil zelo malo ali skoraj nič. Za Jezusov prihod je pomembna duhovna priprava, saj Jezus želi stopiti v naša srca, spremeniti naše življenje in nas napraviti deležne Božje ljubezni. Zato nas bo Jezusova beseda v štirih adventnih nedeljah še posebej spodbujala k bolj poglobljenemu duhovnemu življenju.

K bolj poglobljenemu duhovnemu življenju nas bo spodbujala tudi nova molitev, ki jo bomo molili med sveto mašo v pripravi na misijon, ki bo potekal od 13. 3., do 22. 3. 2020 z naslovom ODRINI NA GLOBOKO. Molitev bo na podobici, ki jo bomo delili danes, na 1. adventno nedeljo. Podobico vzemite domov in molitev skupaj kot družina čim pogosteje molite, da bi se vsi farani na Božič in misijon dobro duhovno pripravili.

Za simbol misijona smo izbrali školjko. Školjka v središču je lepo vidna. Modrina je  malo zamazana. Slika bi lahko predstavljala naše življenje, naše mreže - vanje se tekom življenja nabere marsikaj: veliko lepih, manjših dogodkov, oseb, odnosov (tudi zelo različnih kot so različne školjke), so pa vmes tudi zelo pomembni odnosi, osebe, dogodki in vmes je tudi še prazen prostor. Če bomo v dneh misijona odprti Božjemu delovanju, imamo možnost, da sami pri sebi pogledamo, kaj so tiste majhne in kaj tiste velike školjke v naši mreži in kaj praznina. Možno je, da v školjki zraste biser. Kaj je tisto, kar je v življenju res vredno?       Monika Pegam

Celoten farni list si lahko pogledate na spodnji povezavi!!!