Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 24. 11. 2019

1. adventna nedelja –

nedelja Karitas

8h –   ++Tavčarjevi

Danes je praznik Kristusa Kralja vesoljstva in za našo župnijo praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Sedaj bomo izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije in prejeli blagoslov, nato bo Najsvetejše izpostavljeno do 16. ure, ko bo sklep s sveto mašo. Razpored češčenja po vaseh: ob 9-ih: Lavtarski vrh, Čepulje; ob 10-ih: Bukovščica; ob 11-ih: Knape; ob 12-ih: mladina in otroci; ob 13-ih: Laško, Pozirno; ob 14-ih: Hrib, Dunaj; ob 15-ih: Strmica; ob 16-ih: sklep s sv. mašo, ki ga bo vodil Tine Povirk, kaplan v Železnikih. Vzemite si čas in se Mu (Bogu) pridite zahvaljevat, slavit, prosit ali Ga samo  gledat, ne bo vam žal!

Teden Karitas bo potekal od danes do nedelje. Dobrodelna akcija »Stiska« nas spodbuja, da vzamemo zloženke s položnico in nakažemo svoj dar v enkratnem znesku ali pa, da izpolnimo dopisnico, če smo pripravljeni postati redni darovalci Karitas z mesečnim prispevkom 2,50 €. Teden Karitas nas spodbuja, da bi veselega srca pristopali k svojim bratom in sestram in jim pomagali v njihovih stiskah. Koncert Klic dobrote bo v Celju v sredo ob 20. uri. Ta dan bo tudi romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo.

V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

V nedeljo na 1. adventno nedeljo, ko je nedelja Karitas, bo pri maši nabirka za Karitas. Otroci pa ste povabljeni k prav posebnemu darovanju. Vsi otroci ste povabljeni, da bi med darovanjem spredaj pred oltar prinesli igračo, ki bi jo darovali za otroke, ki nimajo igrač. Torej, odpoveš se dobri, uporabni igrači in jo daruješ drugemu otroku. Igrače bomo odpeljali na Škofijsko Karitas, kjer jih bodo razdelili otrokom v stiski.

Povabljeni tudi, da prinesete v nedeljo v cerkev svoje adventne venčke, da jih bomo blagoslovili.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.