Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 19. 11. 2019

Oznanila, 33. navadna – 17. 11. 2019

Nedelja

8h –   Francka Jelenc, obl. (Knape)

Posvetitev bazilik sv. Petra in Pavla

sv. Matilda, redovnica

sv. Edmund, kralj

Darovanje Device Marije

sv. Cecilija, devica, mučenka

17h  –  Gabrijel, Franc in Ivanka Eržen

sv. Klemen I, papež, mučenec – farni zavetnik

17h  – na čast sv. Klemenu

Nedelja

34. nedelja med letom –

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

8h –   Jožef Rihtaršič

16h – Katarina Rant

++Vrhuncovi

v zahvalo

Danes so nas obiskali študentje 6. letnika splošne medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. V času od začetka januarja do konca marca 2020 organizirajo v okviru Sekcije za tropsko medicino Medicinske fakultete humanitarno odpravo v Zambijo z namenom olajšati oziroma omogočiti dostop do zdravstvenih storitev tamkajšnjim prebivalcem. V Zambiji bodo stanovali v vasi Nangoma, kjer že več kot 40 let deluje misijonar pater Stanko Rozman. Izročili jim bomo tudi dar, ki so ga zbrali koledniki.

Teden zaporov z naslovom »Kaj je zate svoboda  - si ti svoboden?« bo potekal od danes do sobote. Namen tedna je pobuda za molitev in pospeševanje zavedanja o potrebah zaprtih oseb in njihovih družin, žrtev kaznivih dejanj, zaporskega osebja in vseh tistih, ki zanje skrbijo. Več si lahko preberete na plakatu zadaj na oglasni deski.

Mešani pevski zbor upokojencev iz Železnikov vabi danes ob 17. uri v Kulturni dom Železniki na jubilejni koncert ob 25. letnici delovanja. Prisrčno vabljeni.

V petek je god sv. Cecilije, zavetnice cerkvenega petja. Vsem pevcem naj izprosi še naprej obilo zdravja in dobrega glasu. VSEM PEVCEM IN ORGANISTKI BARBARI HVALA IN BOG POVRNI ZA SODELOVANJE PRI BOGOSLUŽJU.

V soboto bo ob 17. uri sveta maša ob godu sv. Klemena, farnega zavetnika. K sveti maši vabljeni vsi farani!

V nedeljo je praznik Kristusa Kralja vesoljstva in bo praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Začetek bo s sveto mašo ob 8. uri. Sklep bo ob 16. uri s sveto mašo. Razpored češčenja po vaseh: ob 9-ih: Lavtarski vrh, Čepulje; ob 10-ih: Bukovščica; ob 11-ih: Knape; ob 12-ih: mladina in otroci; ob 13-ih: Laško, Pozirno; ob 14-ih: Hrib, Dunaj; ob 15-ih: Strmica; ob 16-ih: sklep s sv. mašo, ki ga bo vodil Tine Povirk, kaplan v Železnikih. Vzemite si čas in se Mu (Bogu) pridite zahvaljevat, slavit, prosit ali Ga samo  gledat, ne bo vam žal!

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.