Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 10. 11. 2019

Oznanila, 32. navadna – 10. 11. 2019

Nedelja

8h –   Ljudmila Benedik, obl.

sv. Martin iz Toursa, škof

sv. Jozafat Kunčevič, škof, mučenec

sv. Stanislav Kostka, redovnik

sv. Nikolaj Tavelič, mučenec

sv. Albert Veliki, škof, cerkveni učitelj

17h  –  Filip Megušar

sv. Marjeta Škotska, kraljica

17h  – Gabrijel Eržen

Nedelja

8h –   Francka Jelenc, obl. (Knape)

Še enkrat se vam zahvaljujem za vse darove, ki ste jih darovali za župnika Damjana. Bog povrni vsak vaš dar. Danes bo ob 15-ih v športni dvorani v Železnikih dobrodelna tombola.  Vabljeni, da kupite tombolske listke (dobite jih v zakristiji) in se tombole udeležite.

Danes ste sedaj po sveti maši povabljeni na predstavitev uporabe defibrilatorja (ki je na župnišču). Predstavitev bo pred župniščem v primeru slabega vremena pa bo v učilnici. Predstavitev ne bo daljša od ene ure.  Pridite, da boste ob morebitnem nujnem primeru znali uporabiti ta tako koristen pripomoček.

Do jutri, ponedeljka zvečer, se prijavite na romanje za kmete in kmetice, ki bo v soboto. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 5.30. Avtobus bo ustavljal na postajališčih po dolini in tudi v Bukovščico bo zavil. Gremo v Ljutomer v podjetje Farmatech (bivši Tehnostroj), ogled hipodroma z muzejem, sveta maša, kosilo z degustacijo vin na turistični kmetiji in potem pot proti domu mimo Ormoža in Ptuja. Cena romanja je 40 € (prevoz, kosilo, vstopnine).

V petek  bo v Selcih ob 19. uri v župnijski Krekovi dvorani 9. Krekov večer, ki bo potekal v spomin pokojnemu Ivanu Omanu.  Na večeru bodo sodelovali njegovi sopotniki: Janez Janša, Lojze Peterle, Marjan Podobnik, Aleš Primc. Lepo vabljeni!

V nedeljo, danes teden, nas bodo obiskali študentje 6. letnika splošne medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. V času od začetka januarja do konca marca 2020 organizirajo v okviru Sekcije za tropsko medicino Medicinske fakultete humanitarno odpravo v Zambijo z namenom olajšati oziroma omogočiti dostop do zdravstvenih storitev tamkajšnjim prebivalcem. V Zambiji bodo stanovali v vasi Nangoma, kjer že več kot 40 let deluje misijonar pater Stanko Rozman. Delali bodo v tamkajšnji bolnišnici, ki deluje v okviru misijona. Za uresničitev pomoči potrebujejo tako finančna sredstva kot tudi zdravila in drug sanitetni material. Kot neprofitna dobrodelna odprava so popolnoma odvisni od prostovoljnih prispevkov posameznikov ter sponzorskih donacij. Vnaprej se Vam zahvaljujejo za  Vašo pripravljenost pomagati in za priložnost predstaviti odpravo v naši župniji.

Vzemite nov Farni list. Preberite si obvestila! Za Bukovščico so nekatera izpadla zato so dodatno napisana na oglasni deski zadaj pri vhodu.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.