Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 22. 10. 2019

Oznanila, 29. navadna, misijonska – 20. 10. 2019

Nedelja

29. nedelja med letom – misijonska nedelja

8h –   Jože in Francka Jelenc (Knape)

sv. Uršula in tovarišice, device, mučenke

sv. Janez Pavel II., papež

sv. Janez Kapistran, duhovnik

sv. Anton Marija Claret, škof, redovni ustanovitelj

sv. Darija (Darinka), mučenka

18h  –  Gabrijel Eržen, 30. dan

sv. Lucijan in Marcijan, mučenca

18h  –  po namenu

Nedelja

30. nedelja med letom – PRESTAVI SE URA NA ZIMSKI ČAS

8h –   Jože in Francka Jelenc (Knape)

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za misijone. Bog poplačaj vsak vaš dar.

Danes popoldne ob 3-h in ne ob 2-h bo zahvalna sveta maša na Sv. Mohorju.

Veroučenci v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od 1. do 5. r. ob petkih in od 6. do 9. r. ob sobotah. V cerkvi, pa bomo ob nedeljah skupaj sedaj po oznanilih izpostavili Najsvetejše in vsi skupaj zmolili litanije Matere Božje in desetko rožnega venca ter prejeli blagoslov.

V petek bo ob 20. uri v Selcih v župnijski Krekovi dvorani  predstavitev romanja »Po poteh svete Matere Terezije«. Od 19. do 23. 9. nas je 18 romarjev poromalo na Kosovo in Severno Makedonijo. Ogledali smo si številne kraje, povezane s svetnico Materjo Terezijo in našim svetniškim kandidatom misijonarjem škofom Janezom Frančiškom Gnidovcem. Nekaj fotografij in vtisov z romanja bosta predstavila Mira in Marjo Thaler. Lepo vabljeni!

V soboto bo v Selcih srečanje za vse mlade, ki bi želeli sodelovati na zimskem oratorijskem dnevu kot animatorji. Srečanje se prične s sveto mašo ob 19. uri.

V noči iz sobote na nedeljo se ura prestavi na zimski čas.

Prijavite se na romanje za moške, ki bo v soboto, 9. 11. in na romanje za kmete in kmetice bo v soboto, 16. 11.

Vzemite nov Farni list in koledarček, ki ga pošilja Misijonska pisarna v zahvalo za današnje darove.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.