Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 25. 05. 2019

Nedelja

7. velikonočna nedelja  -

ŽEGNANJE

8h –   Janez Bernik, obl.

v zahvalo

Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji (tudi pri nas) imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše in ob primernem vremenu tudi procesije, vse tri prošnje dneve.

V petek bo sklep šmarnične pobožnosti. Najbolj redni šmarničarji boste prejeli nagrade.

V soboto bo ob 11. uri spominska sveta maša v Kočevskem Rogu. Zainteresirani romarji se prijavite gospe Branki Krek.

V nedeljo je žegnanje. Med sveto mašo, ki jo bo daroval g. Anton Slabe, bo blagoslov obnovitvenih del: na zvoniku streha in fasada, streha župnišča in novega prostora v župnišču. Po sveti maši bo pogostitev in povabljeni, da se vam ne bo preveč mudilo domov. Gospodinje naprošene za pecivo, ki ga prinesite v nedeljo pred sveto mašo v novi prostor. Otroci in mladi pa naprošeni za pomoč pri delitvi peciva in pijače.

Vzemite nov Farni list.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.