Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 23. 05. 2019

5. velikonočna nedelja

8h –   Cveto Gregorc

sv. Bernardin Sienski, duhovnik

sv. Krištof in drugi mehiški mučenci

sv. Milan (Emil), mučenec

sv. Socerb Tržaški, mučenec

sv. Marija, Pomočnica Kristjanov – Marija pomagaj

18h  –  za zdravo pamet

sv. Gregor VII., papež

18h  –  ++Koblarjevi

Nedelja

6. velikonočna nedelja

8h –   Janez Jelenc

Otroci vabljeni vsak dan k šmarnični pobožnosti. Kadar bo oznanjena sveta maša, bodo šmarnice med sveto mašo, kadar ne bo svete maše, bo šmarnična pobožnost v cerkvi z branjem, molitvijo in litanijami ob 19. uri.

V soboto ob 15. uri lovci vabljeni na Prtovč k Hubertovi sveti maši.

V soboto ob 20-ih vabljeni v Selca v Krekov dom na Veseli večer animatorjev. Pridite, ne bo vam žal!

Pojdimo na volitve in podprimo Evropo, ki bo spoštovala krščanske korenine in vrednote

Slovenski škofje vabimo vse državljanke in državljane, da se volitev v Evropski parlament, ki bodo prihodnjo nedeljo, 26. maja 2019, zanesljivo udeležijo in podprejo kandidatke in kandidate ter stranke, ki si prizadevajo za evropsko Slovenijo in Evropo krščanskega izročila. Volilni rezultat bo naslednjih pet let pomembno vplival na življenje vseh prebivalcev Evropske unije. V času migrantske krize, nepredvidljivih ekonomskih razmer, varnostnih izzivov in verjetnem odhodu Velike Britanije iz Evropske unije moramo s temi volitvami podpreti Evropsko unijo kot jamstvo za varnost in red ter mirno sožitje in sodelovanje v Evropi. Obenem pričakujemo, da bodo poslanci nove sestave Evropskega parlamenta podprli tiste rešitve, ki bodo učinkovito odgovorile na pojav verske nestrpnosti do kristjanov v Evropi in po svetu, prav tako pa aktivno skrbeli za spoštovanje vseh človekovih pravic in solidarnosti med ljudmi. Zato vas lepo vabimo, da se prihodnjo nedeljo udeležite volitev in tako izpolnite svojo državljansko dolžnost.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.