Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 16. 04. 2019

Nedelja

6. postna – cvetna nedelja

8h –  Jožef Rihtaršič

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za kritje stroškov obnove zvonika. Bog povrni.

Sedaj po oznanilih bomo premišljevali Jezusov križev pot. Otroci povabljeni, da pridete naprej in s svečkami spremljate Jezusa na njegovem križevem potu.

Zadaj lahko vzamete oljčne vejice. Prostovoljni darovi so namenjeni za obnovo istrskih cerkva.

SPOVEDOVANJE: otroci in mladina v  petek ob  17. uri. Odrasli:  vsak  petek  in  soboto  pol ure  pred  sveto mašo in  v nedeljo na cvetno nedeljo po sveti maši.

Od danes popoldne do sobote bo potekal 14. radijski misijon na Radiu Ognjišče z naslovom Cerkev je mlada. Lepo vabljeni k poslušanju, lepo vabljeni pa tudi, da se pridružite družini Prijatelji Radia Ognjišče. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali: kardinal Luis Antonio Tagle, nadškof Alojzij Cvikl, p. Marko Ivan Rupnik, Sašo Mugerli, p. Branko Cestnik, br. Jaro Knežević in p. Toni Brinjovc. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.

V petek ob 20. uri vabljeni v Selca v župnijsko Krekovo dvorano na PASIJONSKI VEČER. Predstavljena bo nova številka Pasijonskih doneskov in odprtje fotografske razstave »Slovenski pasijoni«. V letošnji izdaji Pasijonskih doneskov bo objavljen tudi prispevek p. Marjana Kokalja DJ z naslovom »Duhovni pomen Škofjeloškega pasijona«. Marjan je daljnega leta 1997 ob 80. obletnici smrti rojaka dr. Janeza Ev. Kreka režiral Krekovo ljudsko igro »Turški križ«. Na podlagi te uprizoritve ga je takratni župan Občine Škofja Loka Igor Draksler povabil k režiji Škofjeloškega pasijona, ki je bil prvič ponovno uprizorjen leta 1999.

V nedeljo je cvetna nedelja. Blagoslov zelenja bo zunaj pred cerkvijo.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjan v Selcih GSM 041/798 376, duhovni pomočnik p. Beno GSM  041-264-800.