Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 1. 10. 2018

Nedelja

27. nedelja med letom  - rožnovenska

8h –  Terezija Hribernik

Jutri se začne mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vabljeni k molitvi doma in tudi v cerkev. Veroučenci vabljeni, da k molitvi rožnega venca in sveti maši skupaj s svojimi starši pridete vsaj enkrat med tednom. In sicer od 1. do 5. razreda ob petkih in od 6. do 9. razreda ob sobotah. Molitev se prične pol ure pred sveto mašo.

V soboto bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

V soboto bo sveta maša tukaj v Bukovščici in ne na Bukovici, kot se je župniku pomotoma zatipkalo v Farnem listu.

V sredo se v Selcih začne devetdnevnica pred birmansko slovesnostjo, ki bo prihodnjo soboto. Vabljeni tudi vi, da molite za birmance, njihove botre in družine.

Naslednjo nedeljo nas bodo obiskali člani Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote. S pomočjo Vincencijevega koledarja zbirajo sredstva za gradnjo hiše za družino brez doma. Priporočen prispevek za koledar, ki ga krasijo fotografije na temo "Marija skoz življenje", je 10 evrov.       V nedeljo danes teden je žegnanje na Prtovču.

V sklopu praznovanja 230-letnice župnije pripravljajo v župniji Trata - Gorenja vas teden pričevanj in predavanj, s katerimi želijo nagovoriti družine in njihove družinske člane. Predavanja bodo med tednom ob 19.00 uri v mali dvorani Sokolskega doma v Gorenji vasi. Več lahko preberete v zgibanki, ki je zadaj na mizi pod korom. Predvsem pa ste povabljeni mladi na srečanje, ki bo v soboto od 15.00 do 20.00 ure. Program, ki je namenjen dekanijski mladini, bo vodil br. Jaro Kneževič OFMCap, svoje pričevanje pa bosta predstavila zakonca Vid in Anja Planinc.

Kot lahko vidite dela na zvoniku ob lepem vremenu lepo napredujejo. Hvala za vaše molitev, da je delo do sedaj potekalo brez nesreč in tudi za vso drugo pomoč. Prihodnjo nedeljo pa bo nabirka za kritje stroškov del.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika v Selcih, tel.:  0599-40877;  GSM 041/798 376,

ali duhovnega pomočnika Antona Slabeta; GSM 031/487-449.