Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 10. 05. 2018

Farni list št. 7

OBVESTILA

• Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, 10. 5., obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši na Prtovču prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. Vabljeni k sveti maši na Sv. Mohorja ob 8-ih zjutraj. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Vabljeni k urni sveti maši na Sveti Križ ob 8-ih zjutraj. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše vse tri prošnje dneve.
  • V torek, 8. 5., bo ob 20. uri srečanje ŽPS. Vsi člani vabljeni na srečanje!
  • V petek, 11. 5., bo takoj po sveti maši koncert CITRARSKA SKUPINA DOMINAE. Po nekaj mesecih skupnega druženja in muziciranja Citrarska skupina Dominae pripravlja koncerte, s katerimi bomo slavili Marijo. Skupino predano vodi prof. Damjana Praprotnik.
    Kot ime pove, smo Dominae gospe, gospodinje, dame. Po drugi strani pa smo tudi igrive, kakor priljubljena namizna igra, na katero spominja naše ime. Četrtkove večere preživljamo v pevski sobi šmartinskega župnišča, v kateri odmevajo čarobni zvoki strun in naš veseli smeh. Rade tudi zapojemo. Svojo radoživost in žensko energijo bomo predstavile v pretežno Marijinem programu, precej alpsko obarvanem. Prisrčno vabljeni, da nas podprete na začetku naše poti!
  • V petek, 11. 5., bo ob 20. 30 srečanje tretje zakonske skupine.
  • V soboto, 12. 5., se bodo med sveto mašo ob 19. uri veroučenci 9. razreda zahvalili za vse prejete milosti pri osnovnošolskem verouku.
  • V nedeljo, 13. 5., bo pri vseh mašah nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.
  • V torek, 15. 5. bo ob 20. uri srečanje Biblične skupine.
  • V četrtek, 17. 5., bo ob 20. 30 srečanje druge zakonske skupine.
  • V petek, 18. 5., bo od 18. ure naprej v župnijski Krekovi dvorani še zadnja možnost za predstavitev knjig za Slomškovo bralno priznanje. Zaključek pa bo v petek, 25. 5., med sveto mašo. Najbolj pridni bralci boste prejeli nagrade!
  • V petek, 18. 5., bo s sveto mašo pričetek srečanja za animatorje oratorija.
  • V soboto, 19. 5., bo ob 15. uri sveta maša na Prtovču, h kateri ste vabljeni lovci.
  • V soboto, 19. 5., bo ob 20. uri v župnijski Krekovi dvorani VESELI VEČER, ki ga pripravljajo animatorji. Pridite, ne bo vam žal!!!
  • V nedeljo, 20. 5., na Binkošti, bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni vsaj 10 minut prej v cerkev, da se prepojejo pesmi.
  • V nedeljo, 20. 5., bo ob 15. uri srečanje za bolne in starejše farane. Najprej bo sveta maša, med njo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja, po sveti maši pa družabno srečanje v župnijski dvorani. Če kdo nima prevoza, naj to sporoči v župnišče. Gospodinje naprošene za piškote, ki jih prinesite v župnišče v soboto, 19. 5., po 17. uri ali v nedeljo, 20. 5., po prvi sveti maši. Hvala!
  • V četrtek, 24. 5., bo ob 20.15 v župnišču priprava na prejem svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 27. 5., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V petek, 25. 5., ima ob 20.30 srečanje prva zakonska skupina.
  • V nedeljo, 27. 5., bodo pri sveti maši na Bukovici peli animatorji.
  • V nedeljo, 27. 5., bo ob 15. uri srečanje za letošnje zakonske jubilante. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Na praznovanje zakonskih jubilantov vabimo tiste pare, ki ste ali še boste letos praznovali 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico ali več skupnega življenja. Jubilanti boste povabljeni s posebnim vabilom in če se srečanja nameravate udeležiti, se prijavite v župnišču, lahko kar po telefonu. Če pa morda vabila zaradi različnih vzrokov ne boste dobili, pa letos praznujete okroglo obletnico, se, lepo prosim, prav tako prijavite na srečanje. Prijavite se najkasneje do torka, 22. maja, zvečer.