Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 5. 05. 2018

8h –  ++starši in brat Hribernik

sv. Gizela, opatinja – prošnji dan

19h  –  urna sveta maša

Obletnica posvetitve ljubljanske stolnice – prošnji dan

sv. Izaija, prerok – prošnji dan

GOSPODOV VNEBOHOD

19h  –  Filip Megušar in sestra Tilka

sv. Estela (Zvezdana), mučenka

19h  –  ++Kotovcovi

sv. Leopold Mandič, redovnik

19h  –  An in Anton Kos

Nedelja

7. velikonočna  nedelja – Fatimska Mati Božja

8h –  Cveto Gregorc

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za obnovo zvonika. Bog poplačaj vsak vaš dar!

Od jutri naprej bodo večerne svete maše ob 19. uri.

Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, 10. 5., obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše vse tri prošnje dneve, še posebno, če ste spremljali kakšne hude ure so že doživeli ljudje po Štajerskem in Prekmurju.

V sredo bo po sveti maši in procesiji srečanje za člane ŽPS. Vsi člani lepo vabljeni na srečanje!

V petek ste vabljeni na koncert citrarske skupine Dominae. Več si preberite v Farnem listu.

V nedeljo bo nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.

Vzemite nov Farni list.

Darove za svete maše na čast sv. Marku in za odvrnitev hude ure oz. urne svete maše lahko oddate duhovniku v zakristiji oz. nabiralnik, ki je zadaj pri verskem tisku.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika v Selcih, tel.:  0599-40877;  GSM 041/798 376,

ali duhovnega pomočnika Antona Slabeta; GSM 031/487-449.