Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 16. 01. 2018

Farni list št. 1 (14.1.2018)

VERSKA STATISTIKA ZA LETO 2017

SELCA: Pri krstu je bilo lansko leto 29 otrok, 15 deklic in 14 fantov, 23 jih je bilo iz urejenih zakonov, 6 iz izvenzakonskih skupnosti. Vsi otroci so bili pri krstu v prvem letu starosti. Prav je, da še posebej zavzeto molimo za mlade, da bi imeli pogum sklepati zakrament svetega zakona in bi tako gradili svojo družinsko srečo na trdnem temelju – Kristusu.

Pri prvem svetem obhajilu je bilo 21 otrok. Pri sveti birmi je bilo 29 otrok. Porok je bilo 10, vseh oklicev je bilo 16. Najmlajši ženin je bil star 23 let, nevesta 23 let. Najstarejši ženin je bil star 35 let, nevesta 31 let. Povprečna starost ženina je bila 28,9 let in neveste 27,3 let.

Pogrebov je bilo kar 31. Od teh je bilo 18 pripravljenih na smrt z vsaj enim izmed zakramentov (spoved, maziljenje, obhajilo), kar 13 pokojnih na smrt ni bilo pripravljenih in so umrli neprevideni, ker so umrli nagle smrti ali pa za to ni bilo poskrbljeno ali pa sami niso želeli prejeti zakramentov. Umrlo je 17 žensk in 14 moških. Najstarejša ženska je bila stara 96 let, najmlajša pa 57 let, povprečna starost umrlih žensk je bila 83 let. Najstarejši umrli moški je bil star 92 let, najmlajši le 16 let, povprečna starost umrlih moških je bila 74 let. Bilo je 10 krst in 21 žar.

BUKOVŠČICA: Krščena  sta bila dva otroka. Jaka in Anže sta bila krščena v prvem letu življenja in oba iz  cerkvenega zakona. Pri prvem obhajilu ni bilo nobenega otroka v preteklem letu v Bukovščici, bil pa je eden iz naše župnije pri prvem obhajilu drugje, pri sveti birmi pa je bilo 5 otrok.

Poroke  ni bilo nobene, bil pa je en oklic. Bilo je kar pet pogrebov (Tomaž, 39 let; Antonija, 87 let; Pavla, 84 let; Alojzij, 64 let in Florijan, 77 let). Trije pokojni so bili na smrt pripravljeni z vsaj enim izmed zakramentov (spoved, obhajilo, maziljenje), eden je redno prejemal zakramente, eden pa je umrl nepreviden. Bile so tri krste in dve žari.

Voščilo župnika Damjan in duhovnega pomočnika g. Antona Slabeta: Na koncu se zahvaljujem vsem, ki kakorkoli pomagate in darujete svoj čas v dobro župnijske skupnosti. Bog vam bogato poplačaj vse vaše molitve, denarne in druge darove, ki jih namenite meni osebno, za vsa kosila ob sobotah in nedeljah in še kdaj vmes, za koline, bero in vsa praznična voščila, dobre želje in namene, s katerimi me podpirate v mojem duhovniškem služenju.

Vsem faranom (obeh župnij) želiva z duhovnim pomočnikom Antonom Slabetom, obilo zdravja, miru in veselja v srcu in družinah, uspeha pri delu, odprtost za vse dobro, nad vsem pa naj bedi Božji blagoslov.