Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 28. 05. 2017

Farni list št. 7 (21.5.2017)

POMEN MOLITVE

01 4vel02Župnik je obiskoval družine v svoji župniji. Eni od družin je med pogovorom zastavil vprašanje: »Ali kaj molite skupaj?«

»Gospod župnik,« je odgovoril oče, glava družine, »saj ob vsem družinskem natrpanem urniku nimamo časa za to.«

Duhovnik ni odnehal: »Če bi zbolel kdo od vaših, ali bi potem skupaj molili? Bi v tem primeru našli čas za nekaj družinske molitve?«

»Mislim, da bi,« je odvrnil oče.

»Ali bi molili skupaj, če bi se kateri od družinski članov za dlje časa odpravil od doma?«

»Gotovo, da bi,« je zatrdil oče.

Župnik je tedaj odgovoril: »Spraševal sem zgolj zato, da bi spoznali, da vaš problem glede molitve ni čas. Težava je v tem, ker mislite, da vam družinska molitev ni potrebna, ko vam gre vse gladko.«               Po: B. Rustja, Zgodbe za skladen zakon in družino

OBVESTILA

• Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, 25. 5., obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši na Prtovču prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. Vabljeni k sveti maši na Sv. Mohorja ob 8-ih zjutraj. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Vabljeni k urni sveti maši na Sveti Križ ob 8-ih zjutraj. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše vse tri prošnje dneve.
  • V četrtek, 25. 5., bo ob 20.15 v župnišču priprava na prejem svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 28. 5., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V petek, 26. 5., bo med večerno sveto mašo zaključek Slomškovega bralnega priznanja. Najbolj pridni bralci boste dobili nagrade.
  • V petek, 26. 5., ima srečanje prva zakonska skupina.
  • V soboto, 27. 5., bo ob 15. uri sveta maša na Prtovču, h kateri ste še posebej vabljeni lovci.
  • V nedeljo, 28. 5., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni 15 minut prej v cerkev, da se ponovijo pesmi.
  • V nedeljo, 28. 5., bo ob 15. uri srečanje za letošnje zakonske jubilante. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Na praznovanje zakonskih jubilantov vabimo tiste pare, ki ste ali še boste letos praznovali 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. letnico ali več skupnega življenja. Jubilanti boste povabljeni s posebnim vabilom in če se srečanja nameravate udeležiti, se prijavite v župnišču, lahko kar po telefonu. Če pa morda vabila zaradi različnih vzrokov ne boste dobili, pa letos praznujete okroglo obletnico, se, lepo prosim, prav tako prijavite na srečanje. Prijavite se najkasneje do torka, 23. maja, zvečer.
  • V sredo, 31. 5., bo sklep šmarnične pobožnosti. Najbolj redni šmarničarji boste prejeli nagrade.
  • V četrtek, 1. 6., bo od 18. ure naprej za vse veroučence možnost za sveto spoved.
  • V četrtek, 1. 6., se bodo med sveto mašo ob 19. uri veroučenci 9. razreda zahvalili za vse prejete milosti pri osnovnošolskem verouku.
  • V petek, 2. 6., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V petek, 2. 6., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše.
  • V noči iz petka, 2. 6., na soboto, 3. 6., bo v farni cerkvi tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Sklep češčenja bo v soboto zjutraj s sveto mašo.
  • V soboto, 3. 6., bo spominska sveta maša v Kočevskem Rogu. Zainteresirani romarji se prijavite gospe Branki Krek.
  • V mesecih junij (od 5. 6. naprej), julij in avgust bodo večerne svete maše ob 20. uri v Selcih in ob 19-ih na Bukovici in Bukovščici. Uradne ure bodo samo po sveti maši.
  • V soboto, 10. 6., bo v Dolenji vasi blagoslov novega igrišča z igrali.
  • V nedeljo, 11. 6., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni 15 minut prej v cerkev, da se ponovijo pesmi. Po sveti maši pa bo še koncert, ki ga bodo imeli animatorji. Prostovoljni darovi bodo namenjeni za kritje stroškov Oratorija.
  • V nedeljo, 11. 6., ima zaključno srečanje (piknik) druga zakonska skupina.
  • Od ponedeljka, 22. 5., naprej bodo večerne svete maše ob 19. uri.
  • V sredo, 24. 5., bo po sveti maši in procesiji srečanje za člane ŽPS.
  • V petek, 2. 6., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V petek, 2. 6., bo ob 18. uri spoved za vse veroučence.
  • V nedeljo, 4. 6., bo farno  žegnanje.