Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 28. 05. 2017

Farni list št. 6 (30.4.2017)

SPET KLIČE NAS VENČANI MAJ …

... k Mariji in prijateljem, ki se bomo skupaj zbirali pri šmarnicah. Vzemi si čas in vsak dan v mesecu maju posveti nekaj minut prijetni družbi, zgodbi, petju, molitvi … in morda tudi igri. Tako boš tudi lažje premagoval-a obveznosti v šoli, ki s temi zadnjimi tedni šolskega leta prihajajo pred tebe.

Če ti kak dan ne uspe obiskati Marije in prijateljev, si vsaj ob večerni molitvi vzemi čas in ji posveti kakšno zahvalo ter se ji posebej priporoči.

OBVESTILA

• Od nedelje, 30. 4., do nedelje, 7. 5., ko je nedelja Dobrega pastirja, poteka teden molitve za nove duhovne poklice. Lepo vabljeni k sveti maši in molitvi v ta namen tudi doma. Samo molitev iz vernega, iskrenega in čistega srca ter darovanje trpljenja v ta namen je predpogoj novih odzivov mladih na Božji klic v duhovništvo ali redovništvo.
  • V ponedeljek, 1. 5., na praznik Jožefa Delavca, se prične šmarnična pobožnost. Šmarnična pobožnost bo tudi na Prtovču, v Topoljah, Zabrekvah, na Sv. Tomažu in na Bukovici.
  • V sredo, 3. 5., bo ob 20. uri srečanje za sodelavce Karitas.
  • V petek, 5. 5., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V petek, 5. 5., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše.
  • V noči iz petka, 5. 5., na soboto, 6. 5., bo v farni cerkvi tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Sklep češčenja bo v soboto zjutraj s sveto mašo. Lepo vabljeni k molitvi!
  • V soboto, 6. 5., bo za sosesko Sv. Tomaža romanje v Rodine. Odhod avtobusa z Luše ob 7. uri.
  • V soboto, 6. 5., ste na Bukovico lepo vabljeni vsi gasilci. Ob 17. uri bo sveta maša za žive in pokojne gasilce in po njej blagoslov prizidka pri gasilskem domu.
  • V nedeljo 7. 5., bo med sveto mašo predstavitev letošnjih birmancev. Vaje za sodelovanje bodo v torek, 2. 5., takoj po sveti maši.
  • V nedeljo, 7. 5., bo na Bukovici med sveto mašo blagoslov novega kipa sv. Florjana, ki bo v prestavljeni kapelici.
  • V nedeljo, 7. 5., bo ob 15. uri srečanje za bolne in starejše farane. Najprej bo sveta maša, med njo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja, po sveti maši pa družabno srečanje v župnijski dvorani. Če kdo nima prevoza, naj to sporoči v župnišče. Gospodinje naprošene za piškote, ki jih prinesite v župnišče v soboto, 6. 5., po 16. uri ali v nedeljo, 7. 5., po prvi sveti maši.
  • V nedeljo, 7. 5., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • V ponedeljek, 8. 5., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V torek, 9. 5., bo ob 20. uri srečanje ŽPS. Vsi člani vabljeni na srečanje!
  • V sredo, 10. 5., se za prvoobhajance in njihove starše prične tridnevnica pred prvim svetim obhajilom. K sveti maši in molitvi za prvoobhajance in njihove starše vabljeni tudi drugi farani.
  • V nedeljo, 14. 5., bo med sveto mašo ob 10. uri slovesnost prvega svetega obhajila. Prednje klopi bodo rezervirane za starše prvoobhajancev.
  • V torek, 16. 5., ima ob 20.15 srečanje Biblična skupina.
  • V petek, 19. 5., boste od 18. ure naprej otroci v župnijski Krekovi dvorani lahko še zadnjič predstavili knjige za Slomškovo bralno priznanje.
  • V petek, 19. 5., ima ob 20.30 srečanje tretja zakonska skupina.
  • V nedeljo, 21. 5., se bodo med sveto mašo devetošolci zahvalili za osnovnošolski verouk. Vaje za sodelovanje bodo v soboto, 20. 5., po večerni maši.
  • V nedeljo, 21. 5., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni vsaj 10 minut prej v cerkev, da ponovite pesmi.
  • V nedeljo, 21. 5., bo pri vseh mašah nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.
  • V nedeljo, 28. 5., bo ob 15. uri srečanje za letošnje zakonske jubilante. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Na praznovanje zakonskih jubilantov vabimo tiste pare, ki ste ali še boste letos praznovali 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. letnico ali več skupnega življenja. Jubilanti boste povabljeni s posebnim vabilom in če se srečanja nameravate udeležiti, se prijavite v župnišču, lahko kar po telefonu. Če pa morda vabila zaradi različnih vzrokov ne boste dobili, pa letos praznujete okroglo obletnico, se, lepo prosim, prav tako prijavite na srečanje. Prijavite se najkasneje do ponedeljka, 22. maja, zvečer.
  • V soboto, 10. 6., ODPADE romanje za župnijske sodelavce.

BUKOVŠČICA

• V ponedeljek, 1. 5., se prične šmarnična pobožnost. Otroci, mladi in odrasli lepo vabljeni k svetim mašam in pobožnosti šmarnic.
  • Darove za svete maše na čast sv. Marku in za odvrnitev hude ure oz. urne svete maše lahko oddate duhovniku v zakristiji.
  • V nedeljo, 21. 5., bo nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.