Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 15. 01. 2017

Farni list št. 1 (15.1.2017)

VERSKA STATISTIKA ZA LETO 2016

Po novem letu radi pogledamo nazaj, da se spomnimo, kaj nam je prineslo in kaj odneslo. Skozi župnijo in vsakega od nas je šla vrsta dogodkov, ki so župnijo bolj ali manj zaznamovali.

Pri krstu je bilo lansko leto 22 otrok, 10 deklic in 12 fantov, 12 jih je bilo iz urejenih zakonov, kar 10 iz izvenzakonskih skupnosti. Vsi otroci so bili pri krstu v prvem letu starosti. Prav je, da še posebej zavzeto molimo za mlade, da bi imeli pogum sklepati zakrament svetega zakona in bi tako gradili svojo družinsko srečo na trdnem temelju – Kristusu.

Pri prvem svetem obhajilu je bilo 35 otrok. Pri sveti birmi je bilo 29 otrok. Porok je bilo 7 (5 med katoličanoma in dve med krščenim in nekrščenim), vseh oklicev je bilo 15. Najmlajši ženin je bil star 23 let, nevesta 23 let. Najstarejši ženin je bil star 32 let, nevesta 31 let. Povprečna starost ženina je bila 27 let in neveste tudi 27 let.

Pogrebov je bilo kar 21. Od teh je bilo 16 pripravljenih na smrt z vsaj enim izmed zakramentov (spoved, maziljenje, obhajilo), 5 pokojnih na smrt ni bilo pripravljenih in so umrli neprevideni, ker za to ni bilo poskrbljeno ali pa sami niso želeli prejeti zakramentov. Umrlo je 12 žensk in 9 moških. Najstarejša ženska je bila stara 95 let, najmlajša pa 65 let, povprečna starost umrlih žensk je bila 84 let in pol. Najstarejši umrli moški je bil star 91 let, najmlajši pa 66 let, povprečna starost umrlih moških je bila 81 let.

STATISTIKA BUKOVŠČICA:

Krščena  sta bila dva otroka. Bila sta krščena v prvem letu življenja in eden je iz cerkvenega zakona drugi iz zunajzakonske skupnosti. Pri prvem obhajilu sta bila dva otroka, pri sveti birmi pa je bilo 8 otrok. Poroke  ni bilo nobene.

Lansko leto so bili kar štirje pogrebi (en moški (88 let) in tri ženske (87, 76 in 86 let)) in vsi štirje pokojni so bili na smrt pripravljeni z vsemi zakramenti.

Na koncu se zahvaljujem vsem, ki kakorkoli pomagate in darujete svoj čas v dobro župnijske skupnosti. Bog vam bogato poplačaj vse vaše molitve, denarne in druge darove, ki jih namenite meni osebno, za vsa kosila ob sobotah in nedeljah in še kdaj vmes, za koline, bero in vsa praznična voščila, dobre želje in namene, s katerimi me podpirate v mojem duhovniškem služenju.

Vsem faranom (obeh župnij) želiva z duhovnim pomočnikom Antonom Slabetom, obilo zdravja, miru in veselja v srcu in družinah, uspeha pri delu, odprtost za vse dobro, nad vsem pa naj bedi Božji blagoslov.