Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 25. 10. 2016

Farni list št. 15 (23.10.2016)

OBVESTILA

• V torek, 25. 10., ste ob 18.30 k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani z Bukovice.
  • V četrtek, 27. 10., bo ob 20.15 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 30. 10., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V petek, 28. 10., ima srečanje prva zakonska skupina.
  • V soboto, 29. 10., bo od 17. ure naprej možnost za sveto spoved in tudi po sveti maši.
  • V nedeljo, 30. 10., bo ob 11. 20 srečanje skupine Šola za zakon. Vsi mladi pari, ki se v bližnji prihodnosti nameravate poročiti in se želite na ta korak dobro pripraviti, lepo vabljeni!
  • V nedeljo, 30. 10., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • V ponedeljek, 31. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Na praznik Vseh svetih in na dan vernih duš ste vabljeni k svetim mašam in k molitvi rožnega venca v farno cerkev. Če ne morete priti v cerkev, vabljeni, da molite doma. Na praznik Vseh svetih ob 17-ih naj po podružnicah k molitvi rožnega venca 3 x po 5 minut vabijo tudi glasovi zvonov. Namesto cvetja in sveč darujte za svete maše in tako pomagajte dušam v vicah in duhovnikom, ki nimajo dovolj svojih mašnih namenov.
  • Na praznik Vseh svetih bo pri vseh mašah nabirka za cerkev.
  • V tednu od 30. 10. do 5. 11. zaradi počitnic ni verouka. Verouk se prične v ponedeljek, 7. novembra. Veroučenci vabljeni k sveti spovedi v ponedeljek, 31. 10., od 17.30 naprej.
  • V četrtek, 3. 11., bo ob 20. 15 v župnišču srečanje za starše prvoobhajancev. Vsaj eden od staršev naj se srečanja zagotovo udeleži.
  • V petek, 4. 11., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše. Lepo vabljeni!
  • V noči s petka, 4. 11., na soboto, 5. 11., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega.
  • 12 zak01V nedeljo, 6. 11., je zahvalna nedelja. Cerkev  temu primerno okrasite. Pri vseh mašah bo darovanje za domačega župnika.

Vse je tiho.                                            Si res tako daleč proč,

Kdo te bo še pobožal,                         nedosegljivo daleč?

kdo ti bo še rekel, da te ljubi.            Ali slišiš moje klice?

Tako neskončno daleč si.                   Morda vidiš moje solze.

Tvoje srce se je ustavilo.                     Ne vem.

Pa si bil pravkar še tukaj.                   Zakaj mi puščaš svojo smrt,

sam pa izbereš življenje?

Po: P. Bosmans, Besede tolažbe

• V nedeljo, 6. 11., bo ob 15-ih v športni dvorani v Železnikih misijonska tombola. Izkupiček bo namenjen za s. Vido Gerkman, ki deluje v Albaniji. Vabljeni, da kupite tombolske listke in darujete dobitke. Dobitke pripeljite v župnišče v Železnike ali Selca.
  • V ponedeljek, 7. 11., ima ob 20. uri srečanje druga zakonska skupina.
  • V torek, 8. 11., ste ob 18.30 k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani s Praprotna, Sv. Tomaža in Sp. Luše.
  • V petek, 11. 11., ima srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 12. 11., bo romanje samo za moške v neznano (nič ne bo oznanjeno, kam gremo – presenečenje). Prijavite se čim prej, ker je število omejeno. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6.30 in se bo ustavljal na postajah po dolini. Cena je 35 € (prevoz, kosilo,…).
  • V soboto, 19. 11., bo romanje za kmete in kmetice. Prijavite se čim prej, ker je število omejeno.
  • Še lahko naročate molite za vaše drage rajne v mesecu novembru.

BUKOVŠČICA

• V tednu od 30. 10. do 5. 11. zaradi počitnic ni verouka. Verouk se prične v sredo, 9. novembra. Veroučenci in drugi farani vabljeni k sveti spovedi v soboto, 31. 10., od 17.00 naprej.
  • V soboto, 29. 10., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • Na praznik Vseh svetih bosta sveti maši ob 8. in 14. uri. Po sveti maši ob 14. uri bodo molitve na pokopališču. Pri obeh svetih mašah bo darovanje za potrebe cerkve.
  • V nedeljo, 8. 11., ste k sveti maši vabljeni vsi letošnji zakonski jubilantje. Po sveti maši povabljeni še na družabno srečanje v župnišče. Ta dan je zahvalna nedelja, temu primerno naj bo okrašena cerkev. Pri maši bo darovanje za župnika.
  • V nedeljo, 8. 11., bo ob 15-ih v športni dvorani v Železnikih misijonska tombola. Lepo vabljeni. Še več: glej zgoraj!
  • Moški vabljeni na romanje za moške v soboto, 12. 11., kmetje in kmetice pa v soboto, 19. 11. Prijavite se čim prej. Več: glej zgoraj.

Sv. Mati Terezija moli, za nas... za te, za me:

• če, daj nam, da bomo vedno srečevali drug drugega z nasmehom, kajti nasmeh je začetek ljubezni...

Nikdar ne dopusti, da bi kdo prišel k tebi, ne da bi od tebe odšel boljši, srečnejši. Vsakdo bi moral videti dobroto na tvojem obrazu, v