Avtor: zuselca Objavljeno: 3. 09. 2014

KATEHUMENAT

Odrasel človek, ki se pripravlja na prejem zakramentov: krst, spoved, sveto obhajilo in birmo se imenuje  katehumen. Priprava na prejem  omenjenih zakramentov pa se imenuje  katehumenat.

Morda Vi, ki berete to obvestilo ali pa  kdo od vaših znancev, prijateljev, sorodnikov  ali sodelavcev ni bil deležen verske vzgoje, pa bi se želel pripraviti na prejem zgoraj navedenih zakramentov in krščansko življenje,  ima možnost, da se pripravi. Če bo dovolj interesentov, bo priprava v Selcah. (Če bo prijav premalo, se boste lahko vključili v skupino katehumenov v kateri izmed bližnjih župnij.)

Katehumenat  je tudi za tiste, ki so bili le krščeni, drugih zakramentov pa niso prejeli, ali pa za tiste, ki so  bili krščeni in pri prvem obhajilu, niso pa bili pri birmi.

Priprava bo od druge polovice septembra 2014 do velike noči 2015. Srečanja bodo enkrat tedensko po eno uro.

Če koga poznate, ki bi ga utegnila zanimati priprava na prejem teh zakramentov in krščansko življenje, ga obvestite o tej možnosti, mu izročite to povabilo ter ga spodbudite, da se odloči. Kandidati ste oziroma so lahko doma v župnijah Selca, Bukovščica, Sveti Lenart ali pa iz katere koli  druge župnije. Prijavite se lahko osebno v župnišču v Selca ali po telefonu  številka: 041-798-376 (župnik), ali 041-905-496 (duhovni pomočnik).

Nikomur naj ne bo nerodno. Morebitna začetna zadrega bo minila že ob prvem srečanju. Zelo je zaželeno, da skupaj s katehumenom na srečanja prihaja spremljevalec, ki je lahko katehumenovo dekle, fant, prijatelj, prijateljica, sorodnik ali kak drug  kristjan.