Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 14. 06. 2015

PRIJATELJSKO DEKANIJSKO SREČANJE MINISTRANTOV

Običajno je v dekaniji Škofja Loka dvakrat letno dekanijsko srečanje ministrantov. Ob koncu veroučnega leta je bolj prijateljsko srečanje, v obliki športnih iger in ob pikniku.

Jeseni pa je bolj resno in zahtevno srečanje, ko se ministranti posameznih župnij  pomerijo v kvizu  in nogometu z drugimi župnijami.

Družabno – prijateljsko srečanje je bilo letos v soboto, 13. junija 2015, na Svetem Lenartu. Srečanje smo začeli v cerkvi  ob molitvi litanij pred Najsvetejšim. Potem smo prisluhnili pričevanju  diakona iz Radovljice, ki bo letos imel novo mašo.

Za družabni del se je lahko vsak odločil v kateri obliki športnih dejavnosti želi sodelovati.  Bile so tri možnosti:   igranje nogometa na dveh igriščih istočasno,  ali  štafetne igre ali gledanje filma – daljšo  risanko. Pri igrah ni šlo toliko za zmage, ampak za prijateljsko igro.

Ministranti iz Selc:

Ministranti iz Sv. Lenarta:

Ministranti iz Bukovščice;

Med našimi igrami in ogledom filma, so pekli čevapčiče in palačinke. Kmalu po dvanajsti uri smo bili povabljeni, da to kar so »kuharji«  pripravili, mi »pospravimo«.  Želodci so se napolnili z dobrotami, za poslastico tudi s slastnim pecivom in češnjami, kar so bile dobrote gospodinj iz župnije Sv. Lenart.

Na tem srečanju se nas je zbralo 99 ministrantov in nekaj duhovnikov. Pogrešali smo ministrante iz župnij: Sorice, Davče, Reteče, Škofja Loka – Suha, iz Stare Loke, Škofje Loke, Poljan, Leskovice in župnije Lučine.

Selški ministranti

Vse slike pa si lahko ogledate galeriji slik.