Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 29. 05. 2015

Srečanje zakonskih jubilantov

Na Binkošti oz. na praznik naše matere Marije Pomočnice Kristjanov popoldne, smo se zakonski jubilanti zbrali v župnijski cerkvi, da smo s sv. mašo okronali naše obletnice. Skupaj z g. Milanom in g. Damjanom smo se v mislih vrnili na začetek naše skupne zakonske poti. Zakon je podoba vzpona na  »Triglav«, ki je ljubezen, zvestoba in vera. Za vzpon se je bilo treba najprej dobro pripraviti, kajti le prava oprema in kondicija omogočata končni uspeh. Vzponi 28 parov so različno dolgi, od 10, 15, 20,... do 60 skupnih let in so sestavljeni iz zelo lepih podvigov, pa tudi težjih trenutkov, zaznamovani s številnimi padci in vzponi. V dvoje gre lažje, to priznamo, a se zavedamo, da bi brez Božje pomoči, že davno lahko omagali ali zašli na brezpotju. Ob ponovni obljubi zvestobe v sreči in nesreči, ki smo si jo zakonci podelili pri tej sv. maši, smo se šele zavedli, kakšna milost je to, da nam Bog daje vsa ta leta preživeti skupaj z možem oz. ženo, ki z vsakim letom postaja dragocenejši zaklad. Po zaključku slovesne sv. maše, smo se zbrali v župnijski dvorani, kjer smo se ob bogato obloženih mizah, ki so jih pripravile roke pridnih gospodinj, še enkrat zahvalili, najprej Bogu za srečno prehojeno pot, potem pa tudi našima  duhovnikoma za duhovno vodenje in podporo pri premagovanju ovir. Popoldne, ki je minil v prijetnem druženju, klepetu in obujanju spominov, smo zaključili z vero in zaupanjem, da nas na skupni poti življenja vodi in podpira Bog.

Mira Thaler