Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 9. 03. 2015

Ponazoritev Križevega pota

V nedeljo 8. marca so mladi pod vodstvom gospoda Milana Grdena v farni cerkvi Sv. Petra v Selcih, v živo ponazorili Križev pot. Križev pot je bil domiselno umeščen tudi v sodobni čas. Skozi postaje so nam mladi prikazali, kaj je tisto kar danes Jezusa teži, žalosti. To so našo grehi, kot so: opravljanje, obrekovanje, krivične obsodbe, zavrnitev križa in vere, sovraštvo, jeza, razprtije, splavi, civilne poroke, zunajzakonske in istospolne skupnosti, nesramežljivost, izkoriščanje spolnosti, zavračanje bolniškega maziljenja, naše obnašanje na pogrebih,... Prikazali pa so tudi kaj Jezusa dviguje pod težo križa, ga razveseljuje. To so sodobni Simoni in Veronike – karitativni delavci, medicinsko osebje, zdravniki, vsi ljudje, ki opravljajo dobra dela, se trudijo sprejemati križ in živeti po veri. Na koncu so mladi ponazorili še Jezusov veličasten prihod ob koncu sveta in pravično sodbo.

Iskrena zahvala gospodu Grdenu in mladim, ki so se res potrudili in nam križev pot prikazali globoko doživeto.

Andreja G.

Vse slike pa si lahko ogledate na tej povezavi.