Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 7. 01. 2015

In šli so na pot... Koledniki

V dneh od 26. do 31. decembra 2014 so koledniki  župnije Selca odšli na pot.

Obiskali so 21 naselij v župniji. Razdeljeni so bili v osem skupin. V vsaki je bilo pet ali šest kolednikov. Vseh kolednikov je bilo 42. Poleg tega je imela še vsaka skupina odraslega spremljevalca. Spremljevalcev je bilo 20. Potrkali so praktično na vsa vrata hiš v župniji (razen nekaj redkih izjem).  Kralji: »Gašper, Miha, Boltežar, dva pastirja, v nekaterih skupinah tudi angel,« so zapeli koledniško pesem, voščili vsem v hiši srečo v novem letu in  z besedo »potrkali« na dobra srca ljudi, naj pomagajo otrokom v misijonih.

Ljudje so velikodušno darovali za otroke v misijonskih deželah, da bi tudi njim zasijalo upanje lepšega življenja v urejenih ali na novo zgrajenih šolah, zavetiščih, ambulantah in drugih ustanovah, ki bodo zgrajene ali opremljene s pomočjo darov, ki jih bodo otroci zbrali v Sloveniji. Kolednike pa so ljudje »obdarili in nagradili« s sladkimi dobrotami. Hvala vsem kolednikom, spremljevalcem  in župljanom za pripravljenost narediti nekaj dobrega za otroke, ki jim sonce »dobrin« ne sveti tako močno kot nam.

M.G.