Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 3. 12. 2014

Presenečenje prvi teden

Drug za drugim smo v nedeljo, 30.novembra 2014, ministranti malo pred deseto uro dopoldne, prihajali v zakristijo. Sprememba. Vijolični pasovi, začel se je adventni čas.  Nekaj mlajših ministrantov je bilo že pred oltarjem na svojih sedežih. Ostali smo čakali  na bitje ure. Pa se odpro vrata in vstopi  novi ljubljanski nadškof gospod Stanislav Zore s tajnikom, našim rojakom gospodom Boštjanom Prevcem.  Skupaj z gospodom nadškofom  smo pristopili k oltarju in duhovni pomočnik gospod Milan Grden, ki je tokrat maševal, je pojasnil vzrok nadškofovega obiska. Na praznik Kristusa Kralja bi moralo biti v sosednji župniji Bukovščici, ki jo upravlja naš gospod župnik Damjan Prošt, celodnevno čaščenje. Sveto mašo za sklep  čaščenja  bi imel gospod Mohor Rihtaršič,naš letošnji novomašnik. Zaradi škofovskega posvečenja je bilo čaščenje v Bukovščici prestavljeno na prvo adventno nedeljo.  Ta dan pa gospod Mohar zaradi drugih obveznosti ni mogel priti. Gospod župnik je vprašal škofijskega tajnika, če bi morda lahko prišel za sklep čaščenja maševat in pridigat gospod nadškof. Pojasnil je, da popoldne ne more priti, ker ima načrtovane že druge obveznosti, lahko pa bi prišel dopoldne. Gospod župnik Damjan  se je strinjal, da bi imel gospod nadškof sveto mašo v Bukovščici za začetek dneva čaščenja Svetega Rešnjega Telesa ob 8h. Dogovorjeno. Gospod nadškof pa je rekel, da bi lahko še  med eno sveto mašo spovedoval. Gospod župnik  se je tudi s tem takoj strinjal  in rekel, da bi  bilo zaradi obnove spovednice na Sv. Lenartu  tam to oteženo, zato naj bi spovedoval v Selcih med sveto mašo ob 10h. To se je res zgodilo.   Seveda je gospod Milan pojasnil, kako je prišlo do tega, da je gospod nadškof prej kot v enem tednu po  škofovskem posvečenju prav pri nas v  Selcih  spovedoval med  sveto mašo. Po maši  smo ga ministranti prosili za skupni posnetek in temu je rad ustregel. Ob njem smo se postavili v nekaj vrst in posnetki  za spomin so tu, za širši krog pa tudi  na spletni strani.

Nadškofov obisk nas je resnično presenetil.  Pravo adventno presenečenje!

Hvala, gospod nadškof, gospod župnik in gospod tajnik!

ministranti