Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 11. 2014

Srečanje zakonskih jubilantov 2014

V nedeljo, 16.11. 2014, smo se ob 15.00 uri zbrali v župnijski cerkvi sv. Petra letošnji zakonski jubilanti.

Zbrala se je pisana druščina 18 zakonskih parov, ki smo praznovali 10, 15,20,25,30, 35,40 ali 45 let skupne življenjske poti v zakonu. Posebej pa velja izpostaviti kar tri zakonske pare, ki so letos praznovali zlato poroko ( Marijan in Katarina, Štefan in Marta ter  Rafael in Marija), dva zakonska jubilanta s 55. obletnico poroke (Janko in Julka ter Franc in Marija) in par z najvišjim jubilejem ( Rafko in Pavlina ), ki sta praznovala kar 60 let skupnega življenja.

Sv. mašo je daroval duhovni pomočnik g. Milan Grden, medtem, ko  je bil g. župnik na razpolago za sv. spoved. Pri sv. maši smo se zahvalili za vse prejete darove v teh jubilejnih letih, za božje varstvo  in se izročili božji previdnosti v nadaljevanju zakonske poti, na katero smo bili poklicani.

Mašna berila so bila  ubrana na spodbude za življenje v zakonu po božji volji, svoj pečat pa so v nas pustile tudi spodbudne besede iz nagovora g. Grdena in obnovitev poročnih obljub. Hvala tudi pevskemu zboru za izbrano prepevanje v božjo slavo in nam v veselje.

Po sv. maši smo se zadržali še v župnijski dvorani ob sproščenem pogovoru in bogato obloženih mizah. Lahko rečemo, da nas je ekipa požrtvovalnih in prijaznih gospodinj z dobrotami kar preveč razvajala.

Zares hvala g. župniku in vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k temu lepemu nedeljskemu popoldnevu! Naj vas Gospod blagoslavlja na vaših poteh!

Hvaležni zakonski jubilanti 2014

Lojze in Petra