Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 15. 04. 2024

Farni list št.6 - 14.4.2024

OBVESTILA
  • Darove za zaobljubljene svete maše za Selca lahko oddate župniku.
  • Florjanove in urne svete maše na Bukovici bodo letos za vasi malo združene, ker zaradi verouka in svetih maš na Sv. Lenartu in v Bukovščici ne morem za vsako vas opraviti posebej.
  • »PROSITE GOSPODA ŽETVE!« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki ga obhajamo v tednu od 3. do 4. velikonočne nedelje – nedelja Dobrega Pastirja. Z molitvijo za duhovne poklice želimo in prosimo, da bi se naši mladi, naše družine in vsi verni osvobodili strahu pred jasnim, odločnim in požrtvovalnim odgovorom na Božji klic, pa četudi to zahteva vseživljenjsko borbo za zvestobo in pravi odnos.
  • V torek, 16. 4., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej povabljeni farani iz Lajš in Kališ.
  • V torek, 16. 4., ima ob 20. uri srečanje Biblična skupina.
  • V sredo, 17. 4., se za prvoobhajance in njihove starše prične tridnevnica pred prvim svetim obhajilom. K sveti maši in molitvi za prvoobhajance (21 jih je) in njihove starše vabljeni tudi drugi farani. Slovesnost prvega svetega obhajila bo v  nedeljo, 21. 4., ob 10. uri. Prednje klopi bodo rezervirane za starše in sorodnike.
  • SVETOVNI DAN DRUŽIN  bo v naši nadškofiji v soboto, 20. aprila, na Brezjah. Ob 14. uri bo zbiranje, sledi nagovor za starše, za otroke in mlade, poskrbljeno bo tudi za varstvo najmlajših. Ob 16. uri bo sveta maša in zaključek ob 17. uri. Lepo vabljeni!
  • V torek, 23. 4., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej povabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
  • V torek, 23. 4., bo ob 20. uri srečanje za sodelavce Karitas.
  • V petek, 28. 4., ima srečanje prva zakonska skupina.
  • V nedeljo, 28. 4., bo med sveto mašo ob 10. uri prejem zakramenta svetega krsta. Priprave bodo v četrtek, 25. 4., ob 20. uri.
  • V nedeljo, 28. 4., bo ob 14. uri na parkirišču pod cerkvijo blagoslov traktorjev in unimogov (ob vsakem vremenu). Žal nam črna kronika vsak teden znova objavlja veliko nesreč pri delu s traktorjem. Zato je prav, da tudi nad ta tako koristen pripomoček kličemo Božji blagoslov in prosimo Boga za varstvo pri delu z njim. Po blagoslovu bo še druženje!
  • Otroci imajo veroučne počitnice od ponedeljka, 29. 4., do petka 3. 5..
  • V sredo, 1. 5., na praznik Jožefa Delavca, se prične šmarnična pobožnost. Pobožnost bo tudi na Prtovču, v Topoljah, Zabrekvah, na Spodnji Luši in na Bukovici.
  • V petek, 3. 5., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V noči s petka, 3. 5., na soboto, 4. 5., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice.
  • V nedeljo, 5. 5., bo ob 15. uri srečanje za bolne in starejše farane. Najprej bo sveta maša, med njo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja, po sveti maši pa družabno srečanje v župnijski dvorani. Če kdo nima prevoza, naj to sporoči v župnišče. Gospodinje naprošene za piškote, ki jih prinesite v župnišče v soboto, 4. 5., po 17. uri ali v nedeljo, 5. 5., po prvi sveti maši.
  • V nedeljo, 5. 5., ima ob 17. uri srečanje peta zakonska skupina.
  • V soboto, 11. 5., bo romanje soseske Sv. Tomaža na Rodine. Prevoz je v lastni režiji. Sveta maša bo na Rodinah ob 8. uri. Za več informacij pokličite 051 249 294.
  • V nedeljo, 12. 5., bo ob 15. uri srečanje za letošnje zakonske jubilante. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Na praznovanje zakonskih jubilantov vabimo tiste pare, ki ste ali še boste letos praznovali 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico ali več skupnega življenja. Jubilanti boste povabljeni s posebnim vabilom in če se srečanja nameravate udeležiti, se prijavite v župnišču, lahko kar po telefonu. Če pa morda vabila zaradi različnih vzrokov ne boste dobili, pa letos praznujete okroglo obletnico, se, lepo prosim, prav tako prijavite na srečanje. Prijavite se najkasneje do torka, 7. maja, zvečer.
BUKOVŠČICA
  • Od nedelje, 14. 4., do nedelje, 21. 4., poteka teden molitve za nove duhovne poklice. Lepo vabljeni v teh dneh k sveti maši in vabljeni, da tudi doma molite v ta namen!
  • V nedeljo, 28., 4., ob 14-ih povabljeni, da pripeljete v Selca k blagoslovu traktorje.
  • V sredo, 1. 5., se prične šmarnična pobožnost. Otroci, mladi in odrasli lepo vabljeni k svetim mašam in pobožnosti šmarnic. Kadar ne bo svete maše, bo pobožnost ob 19.uri.
  • Od sobote, 20. 4., bodo svete maše ob 20. uri.
  • V petek, 3. 5., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • Darove za svete maše za odvrnitev hude ure oz. urne svete maše lahko oddate duhovniku v zakristiji.
  • V petek, 3. 5., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!

SV. LENART
  • V sredo, 1. 5., se prične šmarnična pobožnost. Kadar bo oznanjena sveta maša, bodo šmarnice med sveto mašo, kadar ne bo svete maše, bo šmarnična pobožnost v cerkvi z branjem, molitvijo in litanijami ob 19. uri. Če bi se k šmarnični pobožnosti dobivali po vaseh mi to sporočite čim prej, da priskrbim knjige za branje.
  • V petek, 3. 5., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V nedeljo, 12. 5., bo za župnijo slovesni praznik – žegnanje – spomin posvetitve cerkve.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!
Celoten farni list si preberite na spodnji povezavi: