Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 6. 04. 2024

OZNANILA (SV. LENART)
                   nedelja
2. velikonočna- bela nedelja, nedelja Božjega usmiljenja
  8. 30  –    Cilka Tušek (CELODNEVNO ČEŠČENJE)
16.00  –   ++Štibernikovi  in Ivanka Demšar
                 ++duhovniki
             ponedeljek
    Julija, redovnica

torek
     Hugo, škof
16.30  -  Valentin Bertoncelj
              sreda
   Domen, škof, mučenec

četrtek
        Stanislav, škof, mučenec

petek
      Viktor, mučenec
16.30  -  za prvoobhajance
       Martin I., papež, mučenec

nedelja
           3. velikonočna nedelja
8. 30  –    za prvoobhajance
                 Anže Benedičič, obl.

Danes je za našo župnijo slovesni praznik, in sicer dan CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SVETEGA REŠNJEGA TELESA. Lepo vabljeni k sklepu češčenja ob 16. uri. Farani vabljeni k molitvi pred Najsvetejše, in sicer od 10. do 11. ure farani iz Martinj Vrha; od 11. do 12. ure iz Rovt; od 12. do 13. ure s Sv. Lenarta; od 13. do 14. ure iz Spodnje Luše; od 14. do 15. ure iz Zgornje Luše in od 15. do 16. ure mladina in tisti, ki niste mogli čez dan. Sklep se bo pričel s petimi litanijami Srca Jezusovega. Vsi farani vabljeni, da si danes res vzamete čas in pridete v cerkev Jezusu se zahvaljevat, ga častit, ga prosit ali pa ga samo gledat.
    Jutri oziroma  tu na Sv. Lenartu v torek, se zopet prične verouk po urniku.
     V nedeljo bo slovesnost prvega svetega obhajila. Med sveto mašo ob 8.30 bo prvič k svetemu obhajilu pristopilo deset otrok. Prednje klopi bodo rezervirane za starše in prvoobhajance. Prvo sveto spoved bodo otroci imeli v petek ob 16. uri, po sveti maši, ki bo ob 16.30, pa bodo še vaje za slovesnost.

V Bukovščici je umrl Vincenc Benedik, po domače Cenetov Vinko, s Strmice 3. Pogreb bo v sredo ob 16. uri. Žara bo v mrliški vežici v torek od 18. ure naprej. Spomnite se ga v svojih molitvah.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na župnika Damjana  041/798 376.