Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 24. 03. 2024

OZNANILA (BUKOVŠČICA)
                   nedelja
 6. postna –  cvetna nedelja
8.30  –  Jože in Frančiška Jelenc (Laško)
             ponedeljek
Rebeka, svetopisemska žena

torek
Larisa (Lara), mučenka

sreda
Rupert, škof

četrtek
       VELIKI ČETRTEK
17.00 –  za nove duhovne poklice
                 petek
          VELIKI PETEK
17.00 –  obred velikega petka
         VELIKA SOBOTA
17.00 –  Anton Podlipnik
                   nedelja
           VELIKA NOČ
ura se prestavi na poletni čas
8.30  –  za Vrhunceve - procesija

Veroučenci v tem tednu nimate verouka, ste pa zato vabljeni skupaj s starši k obredom velikega tedna.
    Jutri v ponedeljek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če je potrebno obiskati poleg rednih še koga drugega.
    Ta teden se imenuje »veliki teden«, ker so se v njem zgodili največji dogodki v Jezusovem življenju. Zares vas lepo vabim, da bi radi prihajali k obredom svetega tridnevja.  Ministrantje pa pridite ob 16. uri. Obredi velikega tedna (četrtek, petek, sobota) bodo ob 17. uri! V petek bodo vaši darovi namenjeni za pomoč kristjanom v Sveti deželi. V soboto bo zjutraj ob 6.30 blagoslov vode in ognja, blagoslova jedil pa bosta ob 12. in 14. uri. Vabljeni tudi k molitvi pred Božji grob, kot je oznanjeno v novem Farnem listu. V soboto prinesite s seboj k sveti maši svečke. V nedeljo bomo s praznovanjem Gospodovega vstajenja začeli ob 8.30 s slovesno procesijo, h kateri vas lepo vabim, može in fante pa prosim, da vse pripravite za procesijo.
          V noči s sobote na nedeljo se ura prestavi na poletni čas.
          Na veliko noč bo nabirka za potrebe cerkve.
Vzemite nov Farni list in si ga pozorno preberite.

Danes ob 18. uri si lahko v Kinu Sora ogledate film OKRONANA, ki govori o Magdaleni Gornik, ki je v 19. stoletju živela na Gori nad Sodražico z mističnimi pojavi in se soočala z nasprotovanjem okolice, a je vztrajno sledila svojemu poslanstvu spreobrnjenja src ter približevanja Bogu skozi trpljenje. Kar 47 let je živela samo od svetega obhajila.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
župnika Damjana  041/798 376.