Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 24. 03. 2024

Oznanila, 6.postna - Cvetna nedelja - 24.3.2024

Popoldne ob 2-h vabljeni h križevem potu in litanijam. Možnost za sveto spoved je danes po križevim potom in zvečer od 17.30 naprej. Zadaj na klopi imate na listih pomoč za izpraševanje vesti. Možnost za spoved bo še v torek zvečer po sveti maši. Tudi otroci, ki niso bili v tem tednu pri spovedi vabljeni k spovedi danes ali v torek zvečer po maši.
Otroci imajo veroučne počitnice do ponedeljka, 8. aprila.
Uradne ure v župnišču bodo do 8. aprila, samo po sveti maši.
Darove za zaobljubljene svete maše za Selca lahko oddate župniku.
Jutri v ponedeljek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če je potrebno poleg rednih obiskati še koga drugega.
Jutri v ponedeljek bo ob 16. uri pogreb s sveto mašo Vide Rakovec iz Dolenje vasi 60. Spomnite se ga v svojih molitvah.
Ta teden se imenuje »veliki teden«, ker so se v njem zgodili največji dogodki v Jezusovem življenju. Zares vas lepo vabim, da bi radi prihajali k obredom svetega tridnevja. Prihajajte tudi vsi kandidati za birmo, in prvoobhajanci. Vse večere bo pričetek obredov ob 19. uri. Ministrantje  zagotovo pridite že ob 18. uri. V četrtek ste možje člani ŽPS vabljeni, da pridete za apostole za obred umivanja nog. V zakristijo pridite vsaj 10 minut pred začetkom obreda. Na veliki petek bodo vaši darovi namenjeni za pomoč kristjanom v Sveti deželi. Na veliko soboto bodite pozorni na razpored češčenja in blagoslovov jedil, ki je v novem Farnem listu. V soboto prinesite s seboj k sveti maši svečke. V nedeljo bomo s praznovanjem Gospodovega vstajenja začeli že ob 6. uri s slovesno procesijo, h kateri vas lepo vabim. Druga sveta maša bo ob 10.30. Na veliko noč pa bo nabirka namenjena za potrebe farne cerkve.
Tudi letošnji blagoslov jedil bo  samo v farni cerkvi. Verniki ste naprošeni, da v soboto pri Božjem grobu poleg molitve za osebne namene vključite predvsem molitev za nove duhovne poklice in svetost duhovnikov (na razpolago bodo molitvene ure za duhovne poklice), da bi mladi Bogu odgovorili na klic in za mir v Ukrajini. Po nekaterih vaseh ste ta dan zbirali darove za zaobljubljene svete maše in za mežnarja. Tudi sedaj boste lahko tisti, ki ste to nalogo opravljali, na zadnjo poličko na ženski strani nastavili košarico ob uri molitve in blagoslova za določeno vas in boste vaščani lahko oddali svoj dar za te namene.
Vzemite nov Farni list in si ga pozorno preberite.

Danes (cvetna nedelja) ob 18. uri si lahko v Kinu Sora ogledate film OKRONANA, ki govori o Magdaleni Gornik, ki je v 19. stoletju živela na Gori nad Sodražico z mističnimi pojavi in se soočala z nasprotovanjem okolice, a je vztrajno sledila svojemu poslanstvu spreobrnjenja src ter približevanja Bogu skozi trpljenje. Kar 47 let je živela samo od svetega obhajila.