Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 17. 03. 2024

OZNANILA (SV. LENART)
                   nedelja
 5. postna –  tiha, papeška nedelja
8. 30  –    Stane Mesec, obl.
                 Frančiška in Andrej Potočnik
             ponedeljek
Ciril Jeruzalemski, škof, cerkveni učitelj

torek
Jožef, Jezusov rednik
16.30  -  ++Žludovcovi
              sreda
Martin iz Brage, škof

četrtek
Nikolaj iz Flüe, kmet

petek
Lea, spokornica

Gospodovo oznanjenje
       (liturgično praznovanje)
8. 30  –    Janez, Marija, Katarina Trojar
                   nedelja
 6. postna –  cvetna nedelja
8. 30  –    Jože Potočnik in Matilda Gajzer
                 ++starši Potočnik (Ravni)
     Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za Bogoslovno semenišče.
     Danes je  dekanijski križev pot v Kočevski rog. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 12.45. Kdor se je prijavil naj počaka na postajališču ob glavni cesti po dolini.
       Zadaj v cerkvi lahko vzamete oljčne vejice. Prostovoljni darovi za vejice bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva.
 19. radijski misijon na radiu Ognjišče z vodilno mislijo »Molitev, utrip življenja«  bo od danes do sobote. S svojimi osrednjimi razmišljanji bo ob 17. uri sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bosta pripravljala duhovnik Mitja Markovič in gledališki igralec Gregor Čušin. Vabljeni k poslušanju!!
       V torek se prične tudi Teden družine, katerega geslo se letos glasi: »Velikonočna skrivnost v družinskem življenju«. Sklep tedna bo v soboto, ko bomo liturgično praznovali praznik Gospodovo oznanjenje.
     Veroučenci, imajo v torek, ko je praznik sv. Jožefa, takoj po sveti maši spoved. Za odrasle pa bo možnost svete spovedi v soboto, ko bomo liturgično praznovali Gospodovo oznanjenje, po sveti maši, ki bo ob 8.30.
       V nedeljo, danes teden je cvetna nedelja. Če bo lepo vreme bo blagoslov zelenja zunaj pri kapelici, če pa bo vreme slabo, bo blagoslov v cerkvi.
       Sedaj, takoj po sveti maši bo sestanek za starše veroučencev 3. razreda, da se pogovorimo o pripravi na prvo sveto obhajilo. Vsaj eden od staršev naj se srečanja zagotovo udeleži! Zaradi sestanka danes ne bomo premišljevali ob Jezusovem križevem potu.
      Danes je tudi papeška nedelja zato bomo sedaj zapeli zahvalno pesem.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na župnika Damjana  041/798 376.