Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 17. 03. 2024

Oznanila, 5.postna - 17.3.2024

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za Bogoslovno semenišče.
       Danes je  dekanijski križev pot v Kočevski rog. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 12.45. Kdor se je prijavil naj počaka na postajališču ob glavni cesti po dolini.
       19. radijski misijon na radiu Ognjišče z vodilno mislijo »Molitev, utrip življenja«  bo od danes do sobote. S svojimi osrednjimi razmišljanji bo ob 17. uri sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bosta pripravljala duhovnik Mitja Markovič in gledališki igralec Gregor Čušin. Vabljeni k poslušanju!!
       V torek se prične tudi Teden družine, katerega geslo se letos glasi: »Velikonočna skrivnost v družinskem življenju«. Sklep tedna bo v soboto, ko bomo liturgično praznovali praznik Gospodovo oznanjenje.
       V torek, na praznik sv. Jožefa bosta sveti maši v Selcih ob 7. in 19. uri.
       V četrtek lahko otroci od 18. ure naprej v župnijski Krekovi dvorani predstavite knjige za Slomškovo bralno priznanje.
       V petek bo poleg oznanjenih svetih maš tudi 7. dan za Minko Šifrar.
       V petek bo ob 20. uri srečanje za starše veroučencev 3. razreda. Eden od staršev naj se srečanja zagotovo udeleži.
       V soboto bomo liturgično praznovali praznik Gospodovo oznanjenje. Sveti maši bosta ob 7. in 19. uri. Ob 17. uri vas župnija Selca, KD dr. Janez Ev. Krek Selca in JZR vabijo v Krekovo dvorano župnišča v Selcih na prireditev ob dnevu staršev »ZGODI SE«. Vsi starši lepo vabljeni!
       V nedeljo, danes teden, je cvetna nedelja. Blagoslov zelenja bo pri vseh mašah. Slovesni blagoslov zelenja pa bo ob 10. uri zunaj za cerkvijo pri križu. Če bo vreme morebiti slabo, bo blagoslov v cerkvi. Danes lahko vzamete oljčne vejice. Darovi za vejice bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva.
       SPOVED: otroci  – veroučenci jo imajo v tem tednu. Ob uri, ko naj bi bil verouk, pridete v cerkev. Veroučenci 7. razreda pridite k spovedi že jutri v ponedeljek in ne v torek, ker moram ob 14. uri spovedovat na Bukovici.   Mladina: sobota takoj po večerni sveti maši. Odrasli: v tem tednu v torek zjutraj in zvečer po sveti maši in na cvetno nedeljo po križevem potu in zvečer od 17.30 naprej.
       Danes je tudi papeška nedelja, zato bomo sedaj zapeli zahvalno pesem.