Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 9. 03. 2024

Oznanila, 4.postna - 10.3.2024

Danes je za našo župnijo slovesni praznik – DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SV. REŠNJEGA TELESA. Vzemite si čas in pridite molit, slavit, se zahvaljevat, prosit in častit Jezusa v Presvetem zakramentu. Res lepo vabljeni, da si vzamete čas za Jezusa, ne samo z mašo ampak tudi z molitvijo.

7.00:   sveta maša                        13.00: Dolenja vas, Ševlje
  8.00:   Lajše in Kališe                   14.00: Golica, Stirpnik, Ojstri vrh in Sv. Tomaž
  9.00:   Studeno in Češnjica         15.00: Rudno, Prtovč in Podlonk
10.00:   sveta maša                        16.00: Topolje in Zabrekve
11.00:   Bukovica in Praprotno     17.00: sklep: vodi Christian Balint
12.00:   Selca in Sp. Luša

Navodila za molitev pred Najsvetejšim:  prve pol ure se lahko glasno moli rožni venec ali kakšna molitvena ura, druge pol ure pa naj bo v cerkvi tišina.
V zakristiji ali po telefonu se lahko do danes zvečer prijavite za dekanijski križev pot v Kočevski rog, ki bo v nedeljo, 17. marca. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 12.45. Lepo vabljeni!
V torek ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani z Rudna.
V torek ima srečanje druga zakonska skupina.
V sredo zjutraj ne bo svete maše.
KD dr. Janez Ev. Krek Selca, Občina Železniki in JZR vas vabijo na spominsko slovesnost ob 100-letnici smrti izjemnega  zgodovinarja in Selčana dr. Franca Kosa, ki bo v četrtek ob 18:30 v spominskem parku v Selcih. Po komemoraciji bo v Krekovem domu predavanje literata, zgodovinarja, literarnega zgodovinarja in libretista ddr. Igorja Grdine. Sveta maša bo ta dan ob 18. uri.
V petek bo po večerni sveti maši v cerkvi sv. Petra uprizorjena pasijonska igra z naslovom Pasijon po človeških rokah. Poleg igralcev sodelujeta tudi MePZ sv. Peter Selca in MePZ Minuta čez. Vabljeni!
V soboto bo ob 8. uri sveta maša v Lajšah na čast sv. Jedrt, ki goduje prihodnjo nedeljo.
Prihodnjo, na tiho, 5. postno nedeljo, boste lahko dobili oljčne vejice. Prostovoljni darovi za vejice bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva.
Prihodnjo nedeljo bo nabirka za Bogoslovno semenišče.
Vzemite nov Farni list.