Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 3. 03. 2024

Oznanila, 3.postna - 3.3.2024

Popoldne ob 2-h vabljeni sem v farno cerkev k pobožnosti križevega pota.
Danes popoldne ima srečanje peta zakonska skupina.
V torek ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani s Češnjice.
Umrl je Franc Pegam, po domače Žanov France iz Zabrekev 5. Žara bo v mrliški vežici v sredo od 10 ure naprej, pogreb bo v sredo ob 15-ih. Spomnite se ga v svojih molitvah.
V petek ima srečanje tretja zakonska skupina.
V soboto bo romanje za žene in dekleta. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri in bo ustavljal na postajališčih po dolini. Tudi v Bukovščico bo zavil. Svete maše v Selcih ne bo, v Bukovščici bo sveta maša ob 19. uri.
V nedeljo bo za našo župnijo slovesni praznik – DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SV. REŠNJEGA TELESA.  Vzemite si čas in pridite molit, slavit, se zahvaljevat, prosit in častit Jezusa v Presvetem zakramentu. Res lepo vabljeni, da si vzamete čas za Jezusa, ne samo z mašo ampak tudi z molitvijo.

7.00: sveta maša                              13.00: Dolenja vas, Ševlje
  8.00: Lajše in Kališe                         14.00: Golica, Stirpnik, Ojstri vrh in Sv. Tomaž
  9.00: Studeno in Češnjica               15.00: Rudno, Prtovč in Podlonk
 10.00: sveta maša                             16.00: Topolje in Zabrekve
 11.00: Bukovica in Praprotno          17.00: sklep: vodi Christian Balint
 12.00: Selca in Sp. Luša

Navodila za molitev pred Najsvetejšim:  prve pol ure se lahko glasno moli rožni venec ali kakšna molitvena ura, druge pol ure pa naj bo v cerkvi tišina. Primer: od 8.00 do 8.30 rožni venec ali molitvena ura; od 8.30 do 9.00 tiho češčenje.
V zakristiji ali po telefonu se lahko do prihodnje nedelje prijavite za dekanijski križev po v Kočevski rog, ki bo v nedeljo, 17. marca. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 12.45. Lepo vabljeni!