Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 18. 02. 2024

Farni list št.3 - 18.2.2024

JEZUS ZAVRNE SKUŠNJAVCA

Jezus je premagal hudiča s sredstvom, ki je nam vsem na razpolago. S stavkom »Pisano je …« začne vsak odgovor. Več nima on in več nimamo mi. Ne potrebuje več in tudi mi ne potrebujemo več.
Božje zapovedi so zanj kot je za nas Evangelij.

Hudič je Jezusa peljal v puščavo in ga tam skušal. Tako pripovedujeta Luka in Matej v Novi zavezi. Tudi o velikem ruskem pisatelju F. M. Dostojevskem poročajo, da je rekel: »Če v Svetem pismu ne bi bilo zgodbe o Jezusovih skušnjavah, bi si jo morali izmisliti.«

Kaj je torej v tej zgodbi takšnega, da je tako priljubljena?

V njej je enkrat za vselej odgovorjeno na vprašanje oblasti. Jezus, ki bi lahko imel vso oblast sveta, jo odkloni. Največjo skušnjavo na svetu zavrne. Zavoljo prve Božje zapovedi. Verjetno ve, da bi z zemeljsko oblastjo pridobil bolj malo, izgubil pa bi Boga. In oblast na zemlji se mu ne zdi vredna takšne žrtve. Boga želi častiti in ne malikovati. Ne želi vladati, temveč služiti: častiti, ljubiti in ceniti bližnjega, z drugimi deliti. Jezus v tem ni nesebičen, temveč zelo razumen. On ve, da samo kadar služimo, nekaj pridobimo. Če pa segamo po oblasti in gospodujemo, izgubimo vse. Tedaj ga hudič zapusti. Prva Božja zapoved zahteva od njega, naj se brzda. Do danes.          Po: Michael Becker

OBVESTILA
  • V petek, 23. 2., ima srečanje prva zakonska skupina.
  • V torek, 27. 2., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani s Studena.
  • V četrtek, 29. 2., bo ob 20.10 priprava na prejem svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 3. 3., med sveto mašo ob 10. uri. V mesecu marcu potem ne bo več krščevanja ampak bo v mesecu aprilu.
  • V petek, 1. 3., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V noči s petka, 1. 3., na soboto, 2. 3., bo tiho, celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in poživitev vere naše mladine.
  • V soboto, 2. 3., bo po sveti maši v župnijski Krekovi dvorani postno predavanje dr. Jurija Gorjanca. Je mednarodno poznan kirurg, humanitarni delavec v najrevnejših predelih sveta, gorski reševalec, alpinist, himalajec, itd. Najlepše pa ga opiše njegov citat iz enega od mnogih intervjujev: »Sem zdravnik, ki moli.«
  • V torek, 5. 3., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani s Češnjice.
  • V petek, 8. 3., bo imela srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 9. 3., bo romanje za žene in dekleta v neznano. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri. Ustavljal bo na postajališčih po dolini in tudi v Bukovščico bo zavil.
  • V nedeljo, 10. 3., bo za našo župnijo slovesni praznik – DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SV. REŠNJEGA TELESA.  Vzemite si čas in pridite molit, slavit, se zahvaljevat, prosit in častit Jezusa v Presvetem zakramentu. Res lepo vabljeni, da si vzamete čas za Jezusa, ne samo z mašo ampak tudi z molitvijo.
  7.00:   sveta maša                              13.00: Dolenja vas, Ševlje
  8.00:   Lajše in Kališe                         14.00: Golica, Stirpnik, Ojstri vrh in Sv. Tomaž
  9.00:   Studeno in Češnjica                15.00: Rudno, Prtovč in Podlonk
10.00:   sveta maša                              16.00: Topolje in Zabrekve
11.00:   Bukovica in Praprotno             17.00: sklep: vodi Christian Balint
12.00:   Selca in Sp. Luša
Navodila za molitev pred Najsvetejšim:  prve pol ure se lahko glasno moli rožni venec ali kakšna molitvena ura, druge pol ure pa naj bo v cerkvi tišina. Primer: od 8.00 do 8.30 rožni venec ali molitvena ura; od 8.30 do 9.00 tiho češčenje.
                     BUKOVŠČICA
  • Jezusov križev pot bomo premišljevali ob sobotah ob koncu svete maše.
  • V petek, 1. 3., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!
                           SV. LENART
  • Jezusov križev pot bomo premišljevali ob nedeljah ob koncu svete maše.
  • V petek, 1. 3., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!
VAŠI DAROVI
      Ob smrti Poldeta Pakarja so sosedje darovali za cerkev na Bukovici.
      Ob smrti Frančiške Šolar so sosedje darovali za cerkev Sv. Križa.
      Ob smrti Miha Berceta so svojci in sosedje darovali za cerkev v Lajšah.
      Ob smrti Roberta Florjančiča so sosedje darovali za cerkev Sv. Križa.
ČIŠČENJE IN KRAŠENJE FARNE CERKVE V SELCIH
      To skrb imajo v mesecu marcu farani iz Dolenje vasi - Hudn.

Celoten farni list si preberite na spodnji povezavi: