Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 11. 02. 2024

17.00 – Marija in Vinko Lavtar
nedelja
1. postna nedelja

V sredo se s Pepelnico prične postni čas. Ta dan je strogi post (zdržimo se mesa in se samo enkrat v dnevu najemo do sitega). Sveta maša z obredom pepeljenja bo ob 18. uri.
Slovenska Karitas tudi letos vabi k postni spodbudi 40 dni brez alkohola. Odpoved je namenjena predvsem izrazu solidarnosti in sočutju z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola v družinah, v prometu in zdravju. Letošnja vodilna misel je VIR VESELJA IN POVEZANOSTI. V povezavi s to akcijo povabljeni v soboto ob 10. uri na Brezje v baziliko Marije Pomagaj še posebej tisti, ki tako ali drugače trpite od različnih odvisnosti. Karitas vabi tudi na dobrodelno akcijo za pomoč v JV Evropi Ne pozabimo. Otroci pa v sodelovanju z revijo Mavrica povabljeni s postnim plakatom, da bi Gradili mostove med ljudmi, tudi tam, kjer jih še ni. Vsa gradiva so v elektronski obliki na voljo tudi na www.karitas.si/post.
V četrtek ste otroci, ki radi berete, povabljeni v Selca od 18. ure naprej v župnijsko Krekovo dvorano, da prestavite knjige za Slomškovo bralno priznanje.
V soboto bo v Selcih, s pričetkom s sveto mašo ob 19. uri, srečanje za mlade, ki bi želeli sodelovati poleti kot animatorji na Oratoriju.
Žene in dekleta se lahko prijavite za romanje v neznano, ki bo v soboto, 9. 3.
Za na župnijsko romanje v Lurd od 19. do 23. februarja sta na razpolago še dve mesti.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na župnika Damjana  041/798 376.