Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 28. 01. 2024

Farni list št.2 - 28.1.2024

OBVESTILA

• V torek, 30. 1., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani s Stirpnika, Golice in Ojstrega vrha.
  • V petek, 2. 2., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V petek, 2. 2., je praznik Gospodovo darovanje – svečnica. Pri obeh svetih mašah (ob 7-ih in 19-ih) bo blagoslov sveč in darovanje za razsvetljavo cerkve.
  • V noči s petka, 2. 2., na soboto, 3. 2., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice.
  • V soboto, 3. 2., je god sv. Blaža. Pri vseh mašah bo podelitev blagoslova sv. Blaža.
  • V soboto, 3. 2, ob 15. uri bo v župnijski cerkvi sv. Jakoba v Škofji Loki (in nato v župnišču) dekanijsko srečanje izrednih delivcev obhajila. Nagovoril nas bo p. Nikolaj Aracki, cistercijan, doktor in profesor liturgike.
  • V torek, 6. 2., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani iz Selc.
  • V nedeljo, 11. 2., bo med sveto mašo ob 10. uri predstavitev letošnjih kandidatov za birmo. Vaje za kandidate bodo v petek, 9. 2., takoj po sveti maši.
  • V torek, 13. 2., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v naših družinah še posebej vabljeni farani iz Dolenje vasi.
  • V torek, 13. 2., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V sredo, 14. 2., je pepelnica, začetek postnega časa in dan strogega posta. Vabljeni k sveti maši in obredu pepeljenja.
  • V četrtek, 15. 2., boste otroci od 18. ure naprej v župnijski Krekovi dvorani predstavili knjige za Slomškovo bralno priznanje.
  • V petek, 16. 2., ima srečanje tretja zakonska skupina.
  • V nedeljo, 18. 2., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša.
  • Vabljeni na župnijsko romanje v Lurd od 19. do 23. februarja, to je v času zimskih počitnic. Ustavili se bomo tudi ob Azurni obali in v Provansi. Kdor si želi na romanje, naj se oglasi v zakristiji.
  • Pogled naprej: 9. 3., romanje za žene in dekleta; 23. 3., praznovanje dneva staršev; 1. 4., blagoslov koles in skirojev;  6. 4., dekanijsko srečanje otroških in mladinskih zborov v Gorenji vasi; 14. 4., prvo obhajilo (Sv. Lenart); 21. 4., prvo obhajilo (Selca); 28. 4., blagoslov traktorjev;  5. 5., srečanje za starejše; 12. 5., srečanje za zakonske jubilante; 25. 6., srebrna maša župnika Damjana; 21. - 26. 7., Izola; 19.- 25. 8., Oratorij (Selca).

BUKOVŠČICA

• V petek, 2. 2., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V petek, 2. 2., je praznik Gospodovo darovanje – svečnica. Pri sveti maši bo blagoslov sveč in darovanje za razsvetljavo cerkve.
  • V sredo, 14. 2., je pepelnica. Je začetek postnega časa in dan strogega posta. Vabljeni k sveti maši in obredu pepeljenja.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!

SV. LENART

• Glej vsa obvestila zgoraj!

POSTNA POSTAVA

Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti:
       -  STROGI POST je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže vernike od izpolnjenega 18. leta do začetka 65. leta starosti.
      - ZDRŽEK OD MESNIH JEDI je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta naprej.
    Kadar je petek na praznik (cerkveni ali državni), ali je kakšna slovesnost v družini, post in zdržek lahko odpadeta.

VAŠI DAROVI
    Ob smrti Franca Lavtarja so sosedje in domači darovali za cerkev na Bukovici.
    Ob smrti Toneta Pintarja so sosedje in domači darovali za cerkev Sv. Mohorja.
    Ob smrti Ivana Jelenca so domači darovali za cerkev v Bukovščici. Vsem Bog povrni!

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE FARNE CERKVE V SELCIH
    To skrb imajo v mesecu februarju farani s Prtovča in Podlonka.

Celoten farni list si preberite na spodnji povezavi: