Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 30. 12. 2023

Oznanila, Sv.družina - 31.12.2023

Danes je drugi sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi.
Jutri, na novega leta dan, ko obhajamo praznik Marije, Svete Božje Matere, lepo vabljeni k sveti maši ob 10. ali 17. uri, da se priporočimo in izročimo Nebeški Materi.
V torek bo polog oznanjene svete maše tudi 7. dan za Minko Šolar.
V petek bo obisk bolnih in ostarelih farane na domu. V petek je tudi tretji sveti večer. Zopet vabljeni, da v družinah oblikujete sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi.
V soboto je praznik svetih treh kraljev ali Gospodovo razglašenje. Od 5. ure naprej bo tiho češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za Božji blagoslov in nove duhovne poklice. Sveta maša bo ob 7-ih. Veroučenci v tem tednu še nimate verouka, zato ste vsi vabljeni, da pridete v soboto k sveti maši ob 19. uri (lahko tudi zjutraj ob 7-ih) in s seboj prinesete hranilnike, ki ste si jih naredili iz adventnega koledarja in zbirali darove za lačne otroke. Po prošnjah za vse potrebe boste svoje darove prinesli v košaro pred oltar. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali tudi trije kralji – koledniki, ki so obiskovali vaše domove. Če koga ob obisku ni bilo doma, jih bo lahko videl v cerkvi in po sveti maši v njihove skrinje oddal svoj dar. Vsi koledniki in spremljevalci povabljeni po večerni sveti maši v župnijsko Krekovo dvorano na agape.
V nedeljo ima srečanje peta zakonska skupina.
Zadaj pod korom si lahko kupite Marijanski koledar, Pratiko, kadilo, oglje. Lahko si tudi kupite poseben koledar s slikami s prireditev ob letošnjem praznovanju 1050 let prve pisne omembe Selc. Vzamete tudi lahko posebno izdajo revije Družina in življenje ter novo številko Misijonskih obzorij in Prijatelja.