Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 24. 12. 2023

Oznanila, 4.adventna - 24.12.2023

VEROUČNE POČITNICE za otroke bodo do 8. 1. 2024. S ponedeljkom, 8. 1., se ponovno začne verouk. Otroci, prihajajte k svetim mašam.
Danes popoldne ob 14. uri ne bo adventne pobožnosti, ker je že danes prvi sveti večer. Zaključek devetdnevnice in začetek slovesnega praznovanja bo zvečer ob 17-ih. Pri tej sveti maši poje otroški pevski zbor. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi. Jutri, na božič, bo pri vseh svetih mašah darovanje za cerkev.
V torek, na Štefanovo, bo pri vseh mašah, ki bodo kot ob nedeljah, blagoslov soli. Po sveti maši ob 10. uri bo na parkirišču pod cerkvijo v Selcih blagoslov konj. Parkirišče bo rezervirano!
Praznik Svete družine bo prihodnjo nedeljo. Pri vseh mašah bo blagoslov otrok. Prav je, da se vsi, zlasti pa še starši zavedate, da so vam in nam vsem otroci največji blagoslov. Praznik Svete družine je izjemna priložnost za to, da osvežimo to zavest in Sveto družino ponovno prosimo varstva zanje. Ker je ta dan tudi silvestrovo, bomo pri vseh mašah Bogu v zahvalo zapeli Zahvalno pesem.
Med božičem in tremi kralji bomo tudi letos sodelovali v  koledniški akciji za pomoč otrokom v misijonskih deželah. Bodimo tudi letos znanilci veselja, prinašalci blagoslova in angeli dobrote. Koledniki ne bodo vstopali v hiše, ampak vam bodo voščilo povedali na pragu. Koledniki potrebujejo spremljevalce, zato vsi odrasli, ki bi jih radi spremljali, vabljeni, da se čim prej javite župniku. Dopoldne začnejo koledniki obisk ob 9. uri, popoldne pa ob 14. uri. Obiskovali vas bodo takole:
sreda, 27. 12., dopoldne: Lajše, Rudno, Zabrekve, Topolje; popoldne: Dolenja vas, Ševlje.
četrtek, 28. 12., dopoldne: Praprotno, Sv. Tomaž, Spodnja Luša, Na Luš, Podlonk, Prtovč, Kališe; popoldne: Selca.
petek, 29. 12., dopoldne: Stirpnik, Golica, Ojstri vrh; popoldne: Studeno, Češnjica.
sobota, 30. 12., dopoldne: Bukovica.
Zadaj pod korom si lahko kupite Marijanski koledar, Pratiko, kadilo, oglje. Lahko si tudi kupite poseben koledar s slikami s prireditev ob letošnjem praznovanju 1050 let prve pisne omembe Selc. Vzamete tudi lahko posebno izdajo revije Družina in življenje ter novo številko Misijonskih obzorij in Prijatelja.
Vzemite nov Farni list.
Od četrtka do ponedeljka bo v Ljubljani Evropsko Taizejsko srečanje mladih. Več o tem si preberite na njihovi internetni strani. Mladi, ki bi šli na molitveno srečanje v četrtek v Stožice, molitev se prične ob 18. uri, to sporočite Luku Kokalju ali pa komentirajte objavo na Facebooku. Peljali se bomo s kombijem ali avtobusom, odvisno od prijav. Odhod s parkirišča pod cerkvijo bo ob 16.30.