Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 11. 12. 2023

Oznanila, 2.adventna - 10.12.2023

V adventu vabljeni ob nedeljah ob 14. uri v farno cerkev k adventni pobožnosti. Pred Najsvetejšim bomo prosili za mlade, da bi spoznali vrednost zakramenta svetega zakona. Ravno tako vabljeni, da v svoje domove v času adventa sprejmete podobo Fatimske Matere Božje in se ob njej zbirate k družinski molitvi, v pomoč vam je lahko Adventni koledar, ki so ga dobili otroci pri verouku ali pa ga lahko vzamete zadaj. V adventnem času ste otroci lepo vabljeni k sveti maši med tednom.
Veroučenci imate v tem tednu spoved pred Božičem. Spoved bo v času verouka tako da pridite kar v cerkev. Veroučenci 7. razreda iz Selc pa pridite k spovedi jutri v ponedeljek po pouku ali pa v torek po sveti maši. Veroučenci 9. razreda iz Selc pridite k spovedi jutri v ponedeljek po pouku. Za mlade bo spovedovanje v soboto, 23. 12., po sveti maši, za odrasle pa prihodnjo nedeljo popoldne.
V torek ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
V torek ima srečanje druga zakonska skupina.
V petek ima srečanje tretja zakonska skupina.
V soboto se prične božična devetdnevnica. Otroci boste svečke za sprevod za Marijo dobili v cerkvi. Skavti nam bodo v soboto prinesli med sveto betlehemsko lučko miru.
V nedeljo bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni 15 minut prej v cerkev, da ponovite pesmi.

In še eno povabilo:
Naš organist Jan Triler sodeluje v okviru akcije Mladi upi. Je eden izmed dvajsetih mladih športnikov, znanstvenikov in umetnikov, ki se potegujejo za prejem štipendijskega sklada Mladi upi v okviru Zavarovalnice Triglav. Do srede poteka glasovanje na spletni strani www.mladi-upi.si, kjer lahko oddate svoj glas. Povabljeni, da ga podprete. Hvala!!!