Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 3. 12. 2023

Farni list št.16 - 3.12.2023

OBVESTILA

• V adventu ste ob nedeljah ob 14. uri vabljeni v farno cerkev k adventni pobožnosti. Pred Najsvetejšim bomo prosili in molili za mlade pare in tudi za tiste, ki že imajo otroke in živijo skupaj, da bi sklenili zakrament svetega zakona.
  • Ravno tako vabljeni, da v svoje domove v času adventa sprejmete podobo Fatimske Matere Božje in se ob njej zbirate k družinski molitvi.
  • Letos bo Miklavž obiskal naše otroke v petek, 8. 12., ob 17. uri v župnijski Krekovi dvorani. Starši, prijavite svoje otroke najkasneje do nedelje, 3. 12. Prispevek znaša 20 €.
  • V torek, 5. 12., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Lajš in Kališ.
  • V četrtek, 7. 12., bodo od 16. ure naprej veroučenci 8. razreda izdelovali voščilnice za Karitas.
  • V četrtek, 7. 12., bo ob 20.15 priprava na prejem svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 10. 12., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V petek, 8. 12., je praznik Brezmadežno spočetje Device Marije. Odrasli in otroci vabljeni k sveti maši!
  • V torek, 12. 12., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
  • V torek, 12. 12., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V petek, 15. 12., ima ob 20.30 srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 16. 12., se začne božična devetdnevnica. Pomagala nam bo odkrivati božično skrivnost in nas notranje uglasiti za sprejem božičnega sporočila. Radi prihajajte k devetdnevnici tako otroci in mladina kot tudi odrasli. Otroci boste svečke za sprevod z Marijo dobili v cerkvi.
  • V nedeljo, 17. 12., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša. Otroci in animatorji povabljeni 15 minut prej v cerkev, da ponovite pesmi.
  • V nedeljo, 17. 12., bodo skavti  med sveto mašo ob 10. uri prinesli Betlehemsko luč miru.
  • V torek, 19. 12. bo srečanje Biblične skupine.
  • V petek, 22. 12., bo obisk bolnikov in ostarelih na domu. Sporočite, če želite, da vas obiščem.
  • VEROUČNE POČITNICE za otroke (vseh treh župnij) bodo od 18. 12. 2023 do 7. 1. 2024. S ponedeljkom, 8. 1., se začne verouk. Otroci, prihajajte k svetim mašam!
  • BOŽIČNA SPOVED
  • Otroci: v tednu po 2. adventni nedelji; mladina: v soboto, 23. 12., po večerni sveti maši; odrasli: v nedeljo, 17. 12., ob 17.30 (na voljo bomo trije spovedniki). Spoved boste lahko opravili tudi med božično devetdnevnico po sveti maši.
  • NAROČNINE ZA VERSKI TISK ZA LETO 2024
  • Mohorjeve knjige: 58 €, Mohorjev koledar: 22,50 €; Prijatelj: 16,20 €; Misijonska obzorja: 9 €.

BUKOVŠČICA

• V soboto, 16. 12., se začne božična devetdnevnica. Otroci in odrasli lepo vabljeni.
  • Spoved za veroučence bo v četrtek, 14. 12., ob 16.15. Za odrasle bo spovedovanje v nedeljo, 17. 12., pred in po sveti maši ter med devetdnevnico po sveti maši.
  • V petek, 22. 12., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Obisk Marije Brezmadežne po družinah! V župniji bo v adventnem času možnost, da na svoj dom sprejmete kip Marije Brezmadežne. Na razpolago bodo trije kipi. Za obisk kipa se boste dogovorili z vašim predstavnikom v župnijskem pastoralnem svetu. Radi sprejmite Marijo in ob njej poživite družinsko molitev in vero v prihajajočega Gospoda.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!!!

SV. LENART

• Spoved za veroučence bo v torek, 12. 12. Za odrasle bo spovedovanje v nedeljo, 24. 12., pred in po sveti maši.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!!!

Celoten farni list si preberite na spodnjih povezavah: