Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 27. 11. 2023

nedelja
1. adventna nedelja
     nedelja Karitas

Danes je praznik Kristusa Kralja vesoljstva. Za našo župnijo tudi praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Sklep bo ob 16. uri s sveto mašo. Razpored češčenja po vaseh: ob 9. uri: Lavtarski vrh, Čepulje; ob 10. uri: Bukovščica; ob 11. uri: Knape; ob 12. uri: mladina in otroci; ob 13. uri: Laško, Pozirno; ob 14. uri: Hrib, Dunaj; ob 15. uri: Strmica; ob 16. uri: sklep s sv. mašo. Vzemite si čas in se Mu (Bogu) pridite zahvaljevat, slavit, prosit ali Ga samo  gledat, ne bo vam žal!
         Teden Karitas z naslovom »UPANJE ZA VSE« bo letos potekal od jutri do prihodnje nedelje. Koncert  Klic dobrote za družine v stiski bo v Celju v sredo ob 20. uri. Vabljeni k poslušanju, gledanju in darovanju.
     V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
     V noči s petka na soboto bo v Selcih tiho, celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in druge osebne namene.
      V soboto zvečer, ko bomo obhajali 1. adventno nedeljo in nedeljo Karitas, bo nabirka za Karitas. Otroci pa ste povabljeni k prav posebnemu darovanju. Vsi otroci ste povabljeni, da prinesete k darovanju igračo, ki bi jo darovali za otroke, ki nimajo igrač. Torej, odpoveš se dobri, uporabni igrači in jo daruješ drugemu otroku.
     Povabljeni tudi, da v soboto prinesete svoje adventne venčke v cerkev k blagoslovu.
     V adventu ste ob nedeljah ob 14. uri vabljeni v Selca v farno cerkev k adventni pobožnosti. Pred Najsvetejšim bomo prosili in molili za mlade pare in tudi za tiste, ki že imajo otroke in živijo skupaj, da bi sklenili zakrament svetega zakona.
       Letos bo Miklavž obiskal naše otroke v petek, 8. 12., ob 17. uri v Selcih v župnijski Krekovi dvorani. Starši, prijavite svoje otroke najkasneje do prihodnje nedelje. Prispevek znaša 20 €.
       Naročniki lahko v zakristiji dobite Mohorjeve knjige in Mohorjev koledar.
nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
župnika Damjana  041/798 376.