Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 28. 10. 2023

Farni list št.14 - 29.10.2023

OBVESTILA

• Še lahko naročite molitve za rajne v mesecu novembru.
  • V tednu od 30. 10. do 4. 11. zaradi počitnic ni verouka. Verouk se prične v ponedeljek, 6. 11. Veroučenci ste k sveti spovedi vabljeni v torek, 31. 10., od 18. ure naprej.
  • V torek, 31. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Na praznik Vseh svetih in na dan vernih duš ste vabljeni k svetim mašam in k molitvi rožnega venca v farno cerkev. Če ne morete priti v cerkev, vabljeni, da molite doma. Na praznik Vseh svetih naj ob 17. uri po podružnicah k molitvi rožnega venca 3-krat po 5 minut vabijo tudi glasovi zvonov. Namesto cvetja in sveč darujte za svete maše in tako pomagajte dušam v vicah in duhovnikom, ki nimajo dovolj mašnih namenov.
  • Na praznik Vseh svetih, 1. 11., bo pri vseh mašah nabirka za cerkev.
  • V noči s petka, 3. 11., na soboto, 4. 11., bo tiho, celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in naše rajne.
  • V nedeljo, 5. 11., je zahvalna nedelja. Cerkev  temu primerno okrasite. Pri vseh mašah bo darovanje za domačega župnika.
  • V nedeljo, 5. 11., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • V torek, 7. 11., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej vabljeni farani s Studena.
  • V torek, 7. 11., bo ob 20.10 v župnišču srečanje za starše veroučencev 3. in 8. razreda. Eden od staršev naj se srečanja zagotovo udeleži!
  • V četrtek, 9. 11., bo ob 20.10 v župnišču srečanje za člane ŽPS.
  • V petek, 10. 11., ima srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 11. 11., bo romanje za moške. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri in bo ustavljal na postajališčih ob glavni cesti. Dar za romanje 50 €. Še so prosta mesta!
  • V torek, 14. 11., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej vabljeni farani s Češnjice.
  • V torek, 14. 11., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V četrtek, 16. 11., od 18. ure naprej boste otroci lahko v župnijski Krekovi dvorani predstavili knjige za Slomškovo bralno priznanje.
  • V četrtek, 16. 11., bo ob 20.10 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 19. 11., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V petek, 17. 11., ste k sveti maši in po njej k taizejski molitvi povabljeni vsi mladi iz vseh treh župnij še posebej animatorji in veroučenci 9. razreda. Sodelovali bodo tudi mladi iz naše, loške dekanije. Molitev je priprava na letošnje Evropsko novoletno srečanje mladih v Ljubljani.
  • V soboto, 18. 11., bo romanje za kmete in kmetice. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri in bo ustavljal na postajališčih ob glavni cesti. Romali bomo na Dolenjsko. Dar za romanje bo 50 €. Še je nekaj prostih mest.
  • V nedeljo, 19. 11., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša.
                                           BUKOVŠČICA
  • V tednu od 30. 10. do 4. 11. zaradi počitnic ni verouka.
  • V torek, 31. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Na praznik Vseh svetih bo sveta maša ob 11. uri. Po sveti maši bodo molitve na pokopališču. Pri sveti maši bo darovanje za potrebe cerkve.
  • V soboto, 5. 11., bomo praznovali zahvalno nedeljo. Temu primerno naj bo okrašena cerkev. Pri maši bo darovanje za župnika Damjana. K sveti maši vabljeni vsi letošnji zakonski jubilanti. Po sveti maši povabljeni še na družabno srečanje v župnišče.
  • Čim prej se prijavite na romanji za moške ter kmete in kmetice.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!
                                                 SV. LENART
  • V tednu od 30. 10. do 4. 11. zaradi počitnic ni verouka.
  • V torek, 31. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Ta dan od 16. ure naprej in po sveti maši bo možnost za sveto spoved.
  • Na praznik Vseh svetih bo sveta maša ob 9. uri. Po sveti maši bodo molitve na pokopališču. Pri sveti maši bo darovanje za potrebe cerkve.
  • V nedeljo, 6. 11., bomo praznovali zahvalno in Lenartovo nedeljo. Temu primerno naj bo okrašena cerkev.
  • Čim prej se prijavite na romanji za moške ter kmete in kmetice.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!

Celoten farni list si preberite na spodnjih povezavah: