Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 7. 10. 2023

nedelja
27. nedelja med letom

ponedeljek
Dionizij,  škof in tovariši, mučenci

torek
Danilo (Danijel), škof

sreda
Janez XXII., papež

četrtek
Maksimiljan Celjski, mučenec
17.00 –  za blagoslov v zakonu
                 petek
Kolman,  mučenec

Kalist I., papež, mučenec
17.00 –  Francka in Jože Jelenc
             za zdravje
                   nedelja
28. nedelja med letom

Smo v mesecu oktobru – mesecu pobožnosti rožnega venca. Vsi župljani lepo vabljeni, da bi predvsem po domovih, v družinah, poživili ali na novo oživeli to molitev. Kdo bi rekel, da je stara in nezanimiva. A vsak, ki jo moli ve, da ni nič stara in da je vsak trenutek še kako zanimiva in aktualna - le začeti je treba! Prižgete svečko in prva desetka je za očeta, druga za mamo, tretja za otroke, četrta za stare starše, peta za blagoslov naše družine in šesta za vse naše rajne, ki naj iz večnosti prosijo in posredujejo za nas. Če je to preveč pa začnite z eno desetko in vsako Zdravo Marijo namenite v določen namen. Veroučenci ste v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od od 6. do 9. razreda ob četrtkih in 1. do 5. razreda ob sobotah.
       Jutri je žegnanje v Selcih.
       V soboto, danes teden, bo v Selcih dekanijsko srečanje ministrantov. Ob 9. uri se bo pričelo srečanje v cerkvi z molitvijo. Po molitvi sledi tekmovanje v kvizu v župnišču, v nogometu pa na Športnem parku Rovn.
    Jutri teden bo ob 15. uri zahvalna sveta maša na Sv. Mohorju.
    Vzemite zadaj nov Farni list ter novi številki revije Prijatelj in Misijonskih obzorij.

V soboto, 21. 10., bo župnijsko romanje. Šli bomo na Ptujsko goro, v Haloze v Žetale in okolico. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri in bo ustavljal na postajališčih po dolini, tudi v Bukovščico bo zavil. Prispevek za prevoz, kosilo, degostacijo je 50 €. Prijavite se čim prej! Prijavite pa se tudi na romanji za moške in kmete.

V sredo bo v Selcih ob 15. uri pogreb s sveto mašo Matilde Tolar r. Prezelj s Podlonka 34 ob 16.30 pa tudi pogreb s sveto mašo Angelce Markelj r. Bertoncelj, po domače Petranove iz Ševelj 19. Spomnite se obeh v svojih molitvah.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
župnika Damjana  041/798 376.