Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 30. 09. 2023

sobota – prva sobota
Rožnovenska Mati Božja
8.00 –  za birmance
             v zahvalo in dober namen
                   nedelja

Zahvaljujem se vam za današnje darove, ki ste jih namenili za potrebe cerkve.
        Jutri je  ob 10. uri žegnanje na  Prtovču.
      Jutri se je pričel mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vsi župljani lepo vabljeni, da bi predvsem po domovih, v družinah, poživili ali na novo oživeli to molitev. Kdo bi rekel, da je stara in nezanimiva. A vsak, ki jo moli ve, da ni nič stara in da je vsak trenutek še kako zanimiva in aktualna - le začeti je treba! Prižgete svečko in prva desetka je za očeta, druga za mamo, tretja za otroke, četrta za stare starše, peta za blagoslov naše družine in šesta za vse naše rajne, ki naj iz večnosti prosijo in posredujejo za nas. Če je to preveč pa začnite z eno desetko in vsako Zdravo Marijo namenite v določen namen. Veroučenci ste v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od od 6. do 9. razreda ob četrtkih in 1. do 5. razreda ob sobotah.
        Petek je prvi v mesecu, dan ko obiskujem bolne in ostarele na domu.
        V soboto bosta slovesnosti svete birme v Bukovščici ob 8. uri in v Selcih ob 10. uri. Spomnite se v svojih molitvah birmancev, da bodo odprti za navdihe Svetega Duha.
       V soboto, če nimate birmanskega slavja v družini, vabljeni v Ljubljano na Prešernov trg ob 9.30 na Pohod za življenje.
       V soboto se bo v Selcih s sveto mašo ob 19. uri začel mladinski verouk. Mladi lepo vabljeni!
       V nedeljo je žegnanje v Selcih.

V sredo bo v Selcih ob 15.30 pogreb s sveto mašo +Borisa Jelenca, po domače Lavtarjev iz Dolenje     vasi 78. Umrl pa je tudi Ivan Trpin, po domače Križev ali Mežnarjev Ivan s Kališ 15. Dan in ura njegovega pogreba bosta še objavljena. Spomnite se obeh v svojih molitvah.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
župnika Damjana  041/798 376.