Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 23. 09. 2023

1.10.
                   nedelja
26. nedelja med letom - rožnovenska

Zahvaljujem se vam za današnje darove, ki ste jih namenili za Zavod sv. Stanislava.
       Jutri je  ob 10. uri žegnanje na Sv. Mohorju.
       S petka na soboto bo v Selcih tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in birmance, ki v sredo začnejo z birmansko devetdnevnico pred sveto birmo.
         Prihodnjo nedeljo se prične mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vsi župljani lepo vabljeni, da bi predvsem po domovih, v družinah, poživili ali na novo oživeli to molitev. Kdo bi rekel, da je stara in nezanimiva. A vsak, ki jo moli ve, da ni nič stara in da je vsak trenutek še kako zanimiva in aktualna - le začeti je treba! Prižgete svečko in prva desetka je za očeta, druga za mamo, tretja za otroke, četrta za stare starše, peta za blagoslov naše družine in šesta za vse naše rajne, ki naj iz večnosti prosijo in posredujejo za nas. Če je to preveč pa začnite z eno desetko in vsako Zdravo Marijo namenite v določen namen.  Veroučenci ste v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od od 6. do 9. razreda ob četrtkih in 1. do 5. razreda ob sobotah.
      Jutri teden je ob 10. uri žegnanje na Prtovču.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
župnika Damjana  041/798 376.