Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 27. 08. 2023

Oznanila, 21.navadna - 27.8.2023

Danes bo ob 10. uri zaključek Oratorija.
       Zahvaljujem se vam za molitveno podporo Oratorija na katerem je sodelovalo 189 otrok in 55 animatorjev. Bog povrni tudi za vse sladke in slane dobrote in vsem sponzorjem in dobrotnikom.
     Od torka bodo večerne svete maše v Selcih ob 19. uri.
       V četrtek ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani iz Lajš in Kališ.
       V četrtek bo ob 20.10 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo med sveto mašo ob 10. uri. K tej pripravi pridite starši in botri s Sv. Lenarta in Bukovščice, ki želite krst otroka v mesecu septembru.
       V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
       S petka na soboto bo tiho, celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in blagoslov novega šolskega leta. Zadaj pod zvonikom je na mizi list v katerega se lahko vpišete za uro molitve.
       V soboto bo ob 20. uri v župnišču v Krekovi dvorani srečanje za starše veroučencev 9. razreda.
       V nedeljo prinesite otroci k sveti maši šolske torbe z zvezki in knjigami, da jih bomo ob začetku šolskega in veroučnega leta blagoslovili.
       V Društvu prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote so tudi letos pripravili Vincencijev koledar. Odločili so se, da bodo polovico zbranih sredstev akcije Vincencijev koledar namenili odpravi posledic poplav in neurij. Drugo polovico pa dokončanju hiše za mlade. Koledar boste lahko dobili v nedeljo po sveti maši.
       Vpis otrok k verouku za vse razrede bo v ponedeljek, 4. 9., in v torek, 5. 9. v Selcih. Več si preberite v novem Farnem listu na prvi strani. Tam je tudi malo drugačen urnik verouka, ker je po tisku prišlo do sprememb. Pravi urnik verouka si lahko ogledate zadaj na oglasni deski in župnijski internetni in  FB strani. Za 6., 7. in 8. razred bo dokončna potrditev ure verouka jutri dopoldne.
        Vzemite nov Farni list.
       Umrla je Zofija Demšar po domače Blaževa mama z Rudna 13. Pogreb bo v torek ob 16. uri. Krsta bo od ponedeljka zvečer v mrliški vežici. Spomnite se je v svojih molitvah.