Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 14. 05. 2023

nedelja
    7. velikonočna nedelja
 8.00  –  ++Jakcovi
  Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji (tudi pri nas) imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše in ob primernem vremenu tudi procesije, vse tri prošnje dneve.
         Darove za urne sveta maše lahko oddate duhovniku v zakristiji.
         V sredo bo po sveti maši sestanek za člane ŽPS. Vsi člani lepo vabljeni!
         V nedeljo bo pri sveti maši nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.
         Otroci, mladi in odrasli vabljeni vsak dan k šmarnični pobožnosti. Kadar ni svete maše je pobožnost ob 19. uri.
         Vzemite nov Farni list.
 V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na
 župnika Damjana  041/798 376 ali duhovnega pomočnika Cristiana 031/564 581.