Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 12. 03. 2023

Farni list št.4. - 12.3.2023

POSTNI ČAS – POT SPREMEMBE

Postni čas je čas, ko premislimo svoje življenje. Je čas, ko spremenimo slabe navade in hodimo po novih poteh. Postite se – postanemo tiho in premislimo svoje življenje.
Da se bolje zavedamo svojega življenja včasih pomaga, če se nekaj časa odpovemo kaki stvari: npr. sladkarijam, televiziji, hodimo peš ali se peljemo s kolesom, namesto da se vozimo z avtom. Spremenimo svoj odnos do soljudi: skupno se pogovarjamo in ne govorimo o drugih. Spoštujemo sočloveka in mu naredimo veselje s tem, da mu storimo kaj dobrega.
Vsak dan molimo in obiskujemo pobožnost križevega pota, ter se udeležujemo svete maše. Zbiramo denar za  revne in uboge. Post ni nekaj negativnega, nekaj težkega – nasprotno – post je nekaj pozitivnega, je nekaj, kar nas vodi naprej, nas olajša in naredi srečne. Vsak od nas se lahko vpraša ali je s svojim vedenjem zadovoljen ali vidi možnosti, da kaj spremeni ali se poboljša.
V postnem času se spominjamo Jezusovega trpljenja in njegove smrti. Vemo, če hodimo po Jezusovi poti pridemo do cilja. V tem postnem času hočemo, posebej še v velikem tednu, misliti na Jezusa. Jezus je trpel za nas, umrl je na križu – iz ljubezni do nas.

Vsaj enkrat na teden prižgite svečo, umirite se, zmolite molitev, premislite vse, kar je dobrega v vašem življenju in kar ni dobrega ter poskusite nov začetek.

Celotni farni list prenesite na spodnjih povezavah: