Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 18. 02. 2023

17.00 –  Jože in Francka Jelenc

nedelja

1. postna nedelja

V sredo se s pepelnico prične postni čas. Ta dan je strogi post. Sveta maša z obredom pepeljenja bo ob 17. uri. Slovenska karitas je za letošnji post pripravila štiri povabila: preventivno spodbudo 40 dni brez alkohola (na razpolago imate knjižne kazalke, svinčnike in solzice za otoke), zbiranje sredstev za pomoč na območju JV Evrope (na razpolago so zgibanke s položnico), vabilo k poglobitvi postnega časa z molitvijo (vzemite poseben kartonček z molitvijo, pri maši bomo prisluhnili razmišljanjem ali pa si vzamete kot družina za teden dni ali po dogovoru več družin skupaj kipe Brezmadežne, ki so romali v adventnem času po naših vaseh in vas zbirale k molitvi) in postni plakat za otroke v sodelovanju z revijo Mavrica. Vabljeni, da vsaj en predlog vzamete zares in se tako duhovno dobro pripravite na največji krščanski praznik.

Pri svetih mašah ob petkih in sobotah  bomo premišljevali Jezusov križev pot.

V soboto ste vabljeni v Selca v župnijsko Krekovo dvorano na postno predavanje oz. pogovor, ki ga bomo imeli z Majdo Hostnik. Predstavila bo knjigo Vrtec pri stari mami. Lepo vabljeni!

Slovenska Karitas prosi tudi za pomoč trpečim prizadetim ob potresu v Turčiji in Siriji. Kdor more in želi pomagati lahko vzame zadaj položnico in nakaže svoj dar. Bog povrni!

Vzemite nov Farni list.

In še eno povabilo: Vabljeni v Kino Sora v Škofjo Loko jutri v nedeljo ob 18. uri na ogled filma SREČEN BO ČAS. Film govori o blaženem škofu Antonu Martinu Slomšku, človeku, ki je premikal meje.  Film si bo mogoče ogledati tudi še  v soboto, danes teden, ob 20. uri in nedeljo, jutri teden, ob 18. uri. Lepo vabljeni!

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana  041/798 376 ali duhovnega pomočnika Cristiana 031/564 581.