Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 25. 12. 2022

ponedeljek

Štefan, diakon, mučenec

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

8.30 –  Vinko Lavtar, obl.

torek

Janez, apostol, evangelist

sreda

Nedolžni otroci

četrtek

Tomaž Becket, škof, mučenec

petek

SVETA DRUŽINA

17.00 – Jožef Rihtaršič

Silvester (Silvo), papež

SVETI VEČER

17.00 – Materi Božji v zahvalo

nedelja

MARIJA, SVETA BOŽJA MATI

Novo leto – dan miru

8.30 – Terezija Hribernik

Zahvaljujem se vam za vse darove, ki ste jih namenili za potrebe naše cerkve. Bog vam povrni vsak dar. Danes bo sveta maša še ob 8.30.

Jutri, na Štefanovo in praznik samostojnosti in enotnosti, bo pri sveti maši blagoslov soli.

Praznik Svete družine bo v petek. Pri sveti maši, ki bo ob 17. uri bo blagoslov otrok. Prav je, da se vsi, zlasti pa še starši zavedate, da so vam in nam vsem otroci največji blagoslov. Praznik Svete družine je izjemna priložnost za to, da osvežimo to zavest in Sveto družino ponovno prosimo varstva zanje.

V soboto je drugi sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi. Lepo ste vabljeni k sveti maši ob 17. uri, med katero se bomo Bogu zahvalili za iztekajoče se leto tudi z zahvalno pesmijo.

K sveti maši ste vabljeni tudi prihodnjo nedeljo, na Novega leta dan, ob 8.30, da se izročimo in priporočimo Nebeški Materi Mariji.

Zadaj si vzemite novo številko Misijonskih obzorij in revije Prijatelj, kupite pa si lahko kadilo, oglje, Pratiko in Marijanski koledar.

Romanje v Romunijo od 17. do 23. aprila 2023. Vsi, ki bi želeli na romanje se oglasite v zakristiji do 6. januarja. Program si lahko ogledate na internetni in FB strani.

Od Božiča do novega leta bodo koledovali pevci. Vaši darovi bodo namenjeni za misijone. Kdaj bodo kje hodili izveste sedaj.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana  041/798 376 ali duhovnega pomočnika Cristiana 031/564 581.